Ayıların Havuz Keyfi

02.09.2015 19:45

Sıcaktan Bunalan Hayvanlar, Serinlemek İçin Her Yolu Denemeye Hazır

Küresel ısınmanın etkilerinden biri olan aşırı sıcaklar insanları olduğu kadar vahşi hayvanları da rahatsız etmeye devam ediyor. Kendi yaşam alanlarında su, yiyecek ya da gölgelik alan bulamayan birçok vahşi hayvan yaz aylarında hayatta kalabilmek için şehirlere inmek zorunda kalıyor.  Bunun son örneklerinden biri olan siyah bir ayı da kameralardan saklanamadı.

Kanada’nın Vancouver kentinde sıcak havalardan bunalan ve biraz olsun serinlemek isteyen vahşi ayı bir villanın havuzuna girerek keyif yaptı. Ayıdan korkan villa sahibi çift, kapıları ve pencereleri kapattıktan sonra ayının havuz sefasını görüntülemeye koyuldu. Önce yetişkin havuzuna oradan da çocuk havuzuna giren ayının banyosu tam 15 dakika sürdü. Serinlemesinin ardından ormanın derinliklerine doğru yola çıkarak gözden kaybolan hayvanın görüntüleri o gün sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu. http://www.nbcnews.com/video/bear-takes-dip-in-pool-and-hot-tub-508913219640

Olayın üzerinden çok geçmeden, ayıların havuz keyfi videolarına bir yenisi daha eklendi. Sıcaktan bunalmış bir başka ayıcık bu kez yavrusunu da yanına alarak suyun keyfini çıkarırken görüntüleniyor. Çok mutlu olduğu ve iyi vakit geçirdiği her halinden anlaşılan anne ayı havuza tıpkı insanlar gibi atlayarak eğleniyor. Görüntüleri kaydeden kişiye karşı da hiçbir saldırgan davranışta bulunmayan ayı kendince bu güzel vakit için ona teşekkür ediyor olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=jxlku_SY_Tw
    

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 4053 kişi izledi