Boise Polis Departmanın Yeni Maskotu

02.09.2015 18:55

Polis/ toplum ilişkilerini güçlendirmek için yeni bir maskot belirlendi

 Boise Polis Departmanın yeni bir maskotu var. Polis / toplum ilişkileri güçlendirmek için başlatılan projede aileye yeni bir kişi daha katıldı. Birçok kişi bu köpeğin geçmişi hakkında çok fazla bir şey bilmiyor. Sokakta sahipsiz kalarak zor günler yaşamış ve bir hayvan sever tarafından barınağa bırakılmıştı.

Polis departmanı yaz başından bu yana maskot arayışı içerisindeydi. Ancak sıradan bir köpeği sahiplenmek istemediler. Yaptıkların şeyin halk ve polis ilişkilerini güçlendirecek topluma örnek olacak bir davranış olmasını istiyorlardı. Kısa süreli bir araştırmanın ardından istedikleri köpeği buldular. Sevgiye ihtiyacı olan, sahipleri tarafından terk edilen bu köpek sadece polis departmanının değil kasabanın maskotu haline geldi.

Sokaklarda yaşadığı dönemde aç ve hasta olan köpek iyi bir bakımın ardından sağlığına kavuşmuştu ancak yeni bir yuva bulamamıştı. Polis departmanında çalışanlar Facebook üzerinden duyurdukları bu köpeklerine özel bir isim arıyor. Kullanıcıların önerilerine sunuldu ve en çok beğenilen isim verilecek. İnsanlara ise sokakta yaşamak zorunda kalan yardıma ihtiyacı olan hayvanlara yardım çağrısında bulunuldu. Evlerinizi açmak istemiyorsanız bile onlara yemek ve su vererek sahip çıkabilirsiniz hatırlatması yapıldı.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3834 kişi izledi