Çöp Torbasında Ölüme Terk Edilen Köpek

04.09.2015 14:03

Çöp torbasına konulup ölüme terk edilen köpeği sokakta oynayan küçük kız kurtardı...

Gerçek hayvan seveler, evcil hayvanların, zaman geçtikçe bizim için daha da yakın bir dosta dönüştüklerini bilirler. Fakat kötü kalpli bir köpek sahibi, Teddy isimli yaşlı Pug cinsi köpeğini yaşlanınca bir çöp torbasına koyup uzaklara terk etmeyi tercih etmiş.

Çöp kamyonundan siyah bir poşetin yola atıldığını evlerinin önünde oynayan 12 yaşındaki Malory Steiner görmeseydi yaşlı hayvan şuan hayatta olmayabilirdi. Küçük kız “ Poşetin hareket ettiğini gördüm. Daha sonra poşet içeriden yırtılmaya başladı ve içinden küçük bir köpek çıktı” dedi.

Poşetin yırtılmasının ardından dışarı çıkan Teddy’den başkası değildi. Zaten yaşlı ve hasta olan köpeğe son günlerinde mutlu bir hayat vermeye çalışmak yerine, çareyi onu bir poşete koyup çöp gibi sokağa atmakta bulmuşlardı. Gördüklerini hemen ailesine haber veren Malory, ailesinin yardımıyla köpeği Buffalo Pug and Small Breed Rescue isimle kuruluşa teslim ederek ölümden kurtardı.

Her ne kadar şuan için ölümden kurtulmuş olsa da köpeğin hala kötü bir durumda olduğu söyleniyor. İlerlemiş bir uyuz hastalığına sahip olan Teddy’nin vücudunda çöp kamyonundan atılmasının oluşturduğu yeni yaralar açılmış.

Yaşadığı bütün olumsuzluklara inat kurtarma görevlileri onun hala insanlara karşı sevgi dolu ve yaşamaya hevesli olduğunu söylüyor. Köpeği ölüme terk edenleri bulma çabaları sürerken, Teddy’nin şu anki bakıcıları ona hayatının bundan sonraki döneminde hak ettiği sevgiyi vermeye çalışacak.  

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3967 kişi izledi