İş makinaları arasında bulunan kediyi yeni maskot ilan ettiler

05.09.2015 16:02

İtfaiye ekiplerinin bulduğu yavru kedi sokağa terk edilmek yerine maskot olarak sahiplenildi.

 İtfaiyeciler tarafından kullanılan ekipmanların içinde bulunan genç kedinin maskot olmasına karar verildi. Geçtiğimiz günlerde yapılan çalışmalarda buldozer operatörü aracın içine gizlenmiş yavru bir kedi buldu. Aslında çok şanslıydı buldozer henüz çalıştırılmadan fark edilmesi onun hayatını kurtardı.

Olayın yaşandığı önce gece bölgede patlatma çalışmaları yapılmıştı. Muhtemelen yavru kedi seslerden korkarak araç içerisine sığındı. Operatör kediyi olduğu yerden çıkartmayı başardı ancak yavru kedi çok korkmuştu ve açtı. Öncelikle kediye uygun yiyecekler verildi ve operatörün yanında buldozer içinde kalmasına izin verildi. Çalışmalar yapıldığı için itfaiye ekiplerinin oradan ayrılma şansları yoktu.

Yavru kediye yardım etme konusunda kararlıydılar. Gün sonunda ise yavru kedinin araç içerisinde uyumasına izin verildi. Ertesi gün bir veterinere götürülen kedinin sağlık kontrolleri yapıldı. Çok şanslıydı herhangi bir problemi çıktı. Yakınlarda bulunan bir barınağa teslim edilmek istendi ancak barınakta yeterli yer olmadığı için kabul edilmedi.

İtfaiye ekiplerinin kediyi sokağa bırakma gibi bir niyetleri yoktu. Kurum yetkilileriyle görüşen çalışanlar kedinin ekip maskotu haline getirilerek tüm bakımlarının üstlenilmesini istedi. Yetkililerde duyarlı davranarak istekleri kabul edildi ve ismi yaşadığı maceradan dolayı "Buldozer" olmasına karar verilerek ekibin yeni maskotu haline geldi.

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

hepsi birbirinden güzel..
hepsi birbirinden güzel.. 3859 kişi izledi