Nehirde batan arabadan köpeği ve sahibini kurtardı

05.09.2015 15:35

Nehre düşen arabadan köpeği ve sahibini kurtaran adam cesaret madalyası aldı.

 Avustralyalı adam geçenlerde nehre düşen arabadan yaşlı bir adamı ve köpeğini kurtarmıştı. Göstermiş olduğu cesaretten dolayı kahraman madalyası verildi. Robin Evernden, Molloy adasına gitmek için aracıyla nehre yaklaştı amacı bir feribota binerek adaya geçmekti. Aracının kontrolünü kaybetmesiyle nehre düştü. Yaşlı adam ve köpeği aracın içerisindeydi.

Çevrede olayı fark eden Avustralyalı adam hemen yardıma koştu ancak iyi bir yüzücü değildi. Araç içerisinde bulunan kişiye yardım etmezse hayatlarını kaybedeceklerini biliyordu. Hemen nehre girdi ancak araç batıyordu ve suyun basıncıyla kapıları açmak neredeyse imkansızdı. Camı kırarak yardım edebileceğini düşündü fazla vakti yoktu. Araç içerisinde bulunan yaşlı adam sıkışmıştı ve araç suyla dolmaya devam ediyordu.

Camı kırmak düşündüğü kadar kolay olmadı. Aracın ön kısmı ve yaşlı adam tamamen batmıştı. Yeniden suya girdi ve camı kırıp sıkışan adamı olduğu yerden çıkarttı. Köpek ise hala içeride mahsurdu. Yaşlı adamın biraz hava almasını sağlayarak yeniden suya girdi. Arabanın batıyor olması onuda suya çekiyordu. Kendini riske atarak köpeği de çıkarttı...

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar