Kahraman Su Aygırı

05.09.2015 17:00

Su aygırı yavru zebrayı boğulmaktan kurtardı

Bazen tek ihtiyacımız olan şey arkadaşlarımızdan bize uzatılacak bir yardım elidir. Akarsuya kapılan bu yavru zebra için bu cümlenin anlamı çok daha büyük olsa gerek.

Yolculukları sırasında nehrin karşı kıyısına geçmek isteyen yavru bir zebra, şiddetle akan suya direnemeyip bir anda sürüklenmeye başlıyor. Bunu fark eden su aygırı onu kurtararak günün kahramanı olmayı hak ediyor.

Akarsudaki zebrayı yakalayan su aygırı onu dikkatli bir şekilde karşı kıyıya ulaştırmayı başarıyor. Kurtarmak için büyük çaba sarf ettikten sonra biraz sersemlemiş ve şaşkın görünen su aygırı kısa süre sonra kendini toparlıyor. Hatta kendisini toparlamasının üzerine kurtardığı yavruyu da sakinleştirmeye çalışıp ona göz kulak oluyor.

Görüntüleri kaydeden Güney Afrika doğumlu Tanzanya vatandaşı Tom Yule, olay gerçekleştiği sırada antilop ve zebraların göçlerini izlemek amacıyla Mara nehri kıyısında kamp yapmakta olduklarını söylüyor. Zebranın ölümden dönüşünü başından sonuna izleme şansı bulan Yule, yavrunun sürüklenmesinin ardından nihayet karaya çıktığı anda ne kadar bitap düşmüş olduğunu habercilere anlattı.

Minik zebra ve su aygırının başından geçen maceranın insanlar arasında da yardımlaşmayı özendirmesini diliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=NaU8dbVgneU 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3634 kişi izledi