Kuğuların Romantik Anı

05.09.2015 17:15

Hastalık yüzünden ayrı düşen kuğular birbirine kavuştu

Hastalık yüzünden ayrı düşen kuğular yeniden birbirlerine kavuştu.

Eğer konuşabilselerdi muhtemelen birbirlerinin cümlelerini tamamlayan türden bir çift olurlardı. Birbirlerine büyük bir sevgiyle bağlı olan bu iki kuğu hastalık yüzünden bir süre birbirlerinden ayrı kaldılar. Ağır bir enfeksiyon geçiren kuğu tedavi görmek için yaşadıkları ülke olan Hollanda’dan ayrılmak zorundaydı.   On sene önce birbirlerini eş olarak seçtikleri günden bu yana ilk defa ayrı kalan bu çifti zor günler bekliyordu.

Fakat günler geçti, tedavi süresi bitti ve nihayet hasta olan kuğu iyileşti. İzleyeceğiniz videoda kuğuların birbirlerine uzun ayrılıktan sonra yeniden kavuşma anları gösteriliyor. Bakıcısı tarafından içerisinde kendisini bekleyen eşinin olduğu suyun kenarına bırakılan kuğu, suya girmeden önce kuyruğunu güzelce sallıyor. Daha sonra hemen suya atlayarak eşine doğru yüzüyor ve daha sonra sarılıyor, sarılıyor, sarılıyorlar…

İki hayvanın yeniden kavuşma anı dünya çapında izleyen bütün hayvan severlerin ve romantiklerin kalplerini ısıtan bir görüntü oldu. Facebook’ta videoyu izleyen bir kullanıcı videonun altına “ İnanılmaz sevimli! Hayatım boyunca hep hayvanların da bir kalbi, ruhu ve aklı olduğunu savundum. Bu görüntüler yıllarca savunduğum şeyin en güzel kanıtı oldu benim için.” yorumunu yaptı. Bir başka kullanıcı ise videonun altındaki yorumlar bölümüne “Uzun yıllar kuğularla çalıştım ve onların eşlerine ne kadar bağlı hayvanlar olduklarına birçok kez şahit oldum. Onlar için yapılacak en güzel şey kendi seçtikleri eşlerinden onları hiçbir zaman ayırmamak. Birbirlerine kavuştuklarını görmek harika!” yazdı.

Bir süre hasret gideren çift koklaşmaları bittikten sonra gündelik hayatlarına tekrar geri döndü.

https://www.youtube.com/watch?v=-wHdDqcU-XA 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3454 kişi izledi