İki Dost Aylar Sonra Yeniden Buluştu

06.09.2015 16:40

Aylarca ayrı kaldılar ama birbirlerini aramaktan hiç vazgeçmediler...

Afganistan’da görev yapan asker Tyler Roberts ve bombaları bulmada uzman olan köpeği Donna birlikte çalıştıkları süre boyunca ayrılmaz bir ikiliydi. “Bir sene boyunca 24 saat birlikte vakit geçirdik” diyen Tyler Roberts, dostuyla bir an bile ayrı kalmadıklarını söylüyordu. Fakat görev süresi bitip Tyler’ın eve dönüş zamanı gelince iki arkadaş birbirlerine veda etmek zorunda kaldılar. Bu ayrılıktan sonra köpek dostunun da emekliye ayrılıp güzel bir yaşam süreceğini düşünen Tyler yanılıyordu, maalesef gerçek böyle değildi.

Donna’nın ordudaki görev süresi aslında gerçekten bitmişti. Amerikan ordusundan emekli edilen Donna kalan ömrünü yine hizmet ederek geçireceği düşünülen bir iş adamının yanına gönderilmişti. Fakat maalesef onca yıllık hizmetinin ardından sıcak bir yuvası ve sevgi dolu bir sahibi olması beklenen Donna ve aynı kendisi gibi orduda daha önce görev yapmış 11 köpek, Virginia’daki bir köpek barınağında yaşlanmaya terk edildi. Birilerinin onları buradan kurtarmaya gelip gelmeyeceğini bile bilmeyen barınak sahibi toplamda tam 100,000 dolar ödemek pahasına da olsa bu 11 kahraman köpeğe 17 ay boyunca baktı.

Donna barınaktan kurtarılmayı beklerken dostu Robert ise ona ne olduğunu merak ediyordu. Artık ömür boyu ayrı kalacaklarını düşünen Robert artık umutsuzdu ta ki ‘Mission K9 Rescue’ adında kar amacı gütmeyen ve görevi eskiden orduda çalışmış köpekleri birlikte görev yaptıkları asker sahipleriyle buluşturmak olan bir kuruluş onları birbirlerine yeniden kavuşturana kadar. Mission K9 Rescue ekibinden Kristen Maurer, barınaktaki tüm köpekleri alıp sahiplerine kavuşturmak için Amerika’nın öbür ucuna kadar sürecek bir yolculuğa çıktı.

Uzun süren yolun ardından iki eski dostu birbirlerine kavuşturmayı başaran Maurer “Birbirlerini bu kadar seven bir köpek ve bir adamı ayrı kaldıkları onca zaman sonra bir arada görmek dünyada izlenebilecek en güzel şeylerden biri” yorumunu yaptı.

Robert ve Donna şimdi sivil hayata alışmaya çalışarak birlikteliklerinin her anının tadını çıkarıyorlar.

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/08/dog-and-her-soldier-were-separated-but-he-never-stopped-looking.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=AnimalPlanet 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar