Califonia'da Yaşanan Akıl Almaz İnsanlık Ayıbı

06.09.2015 17:57

İnsanların saldırısına uğrayan köpek hızla iyileşmeye devam ediyor

Akıl almaz bir insanlık ayıbının kurbanı olan, yaralanan ve ölüme terk edilen sevimli Golden Retriever cinsi köpek, iyileşme yolundaki çabalarından asla vazgeçmiyor. Henüz 1 yaşında olduğu düşünülen köpek sırtındaki açık ve kanayan yarasıyla, acı içinde California sokaklarında dolaşırken bulundu. Onu bulan kişiler sırtındaki yaranın bir insan tarafından ve kasten kezzap benzeri bir yakıcı kimyasal dökülerek meydana getirildiğine inanıyor. Köpeğin vücudunda 3. derece yanıklar bulunduğunu söyleyen Southern California Golden Retriever Rescue kuruluşu kurtarma görevlisi “Dünyadaki bütün kötülükleri gördük artık derken buna her gün bir yenisi ekleniyor” yorumunu yaptı.

Kurtarma görevlilerinin onu hemen bir veteriner kliniğine yetiştirmesinin ardından köpeği gören ve muayene eden hekim köpeğin hala daha kaybetmediği yaşama sevinci karşısında şaşkınlığını gizleyemediğin söyledi. Ameliyattan uyanır uyanmaz kuyruğunu sallamaya başlayan köpeği görenler gözyaşlarını tutamadı. Veteriner hekim Schulman “gerçek şu ki, biz hayvanlara karşı ne kadar kötü davranırsak davranalım onlar insanlığa olan sevgisini ve umudunu asla yitirmiyor” yorumunu yaptı.

Klinik çalışanları ona İrlanda dilinde ‘güçlü’ anlamına gelen Fergus adını verdiklerini ve tedavinin henüz başında olmalarına rağmen Fergus’un yapılan tüm tedavilere olumlu cevap verdiğini söyledi. Klinik çalışanlarından bir tanesi Retriever kurtarma grubunun Facebook sayfasına “Verdiğimiz bütün anti-biotiklere ve diğer ilaçlara olumlu cevap veriyor. Fakat buna rağmen hala gözlerindeki korkuyu görebiliyoruz. Vücudundaki yaraların yanı sıra ruhundaki yaralarında bir an önce iyileşmesini umut ediyoruz” yazdı. Polisin, Fergus’a bu kabusu yaşatan kişiyi bulma çalışmaları devam ediyor.  

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3712 kişi izledi