Serbest Bırakılan İnekler Yavru Köpekler Gibi Eğlendi.

07.09.2015 13:12

İnekler çim ve güneş ile buluştuğu an yavru köpekler gibi mutlu ve neşeli...

Köpek besleyen insanlar, köpeklerini yürüyüşe çıkardıklarında ya da birlikte temiz havada oyunlar oynadıklarında hayvanlarının yaşadığı sevincin ne derece büyük olduğunu bilirler. Fakat birçoğunuz inekler gibi kocaman hayvanların da çayırlarda koşmayı ya da açık havada vakit geçirmeyi ne kadar sevdiğini bugüne kadar hiç tahmin etmemiş olabilirsiniz. İneklerin serbest bırakıldıkları anda yaşadıkları sevinci gördüğünüz de bu mutluluğun büyüklüğünü daha iyi anlayacaksınız.

Kocaman inekleri bir köpek yavrusuna döndüren şey şüphesiz ki ayaklarının altındaki taze çimen, tüylerine vuran gün ışığı ve soludukları temiz hava… Videoda genç-yaşlı tüm inekler dışarıya salındıkları anda otlamayı bile unutup etrafta hoplayıp zıplamaya başlıyorlar. Çevrede onları izleyen insanlar da ineklerin bu neşesine ortak oluyorlar.

https://www.facebook.com/LeonardoAnselmiActivista/videos/888194311253395/

İneklerin bu davranışı bilim insanlarına göre enteresan değil çünkü onlar zaten başından beri köpeklerden ineklere kadar tüm hayvanların tıpkı insanlar gibi duygu ve düşünceleri olduğunu savunuyorlar. Aslında bu görüntüler ineklerin ne denli hisli hayvanlar olduklarının ilk kanıtı değil. Almanya’da kesime gönderilmekten son anda kurtarılmış olan Fiete isimli inek sevgiye o kadar aç ki, sevildiğinde bir kedi gibi ‘mırlıyor’.

https://www.youtube.com/watch?v=bhUgsyyIme4

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3968 kişi izledi