Öldü Sanılan Tilki Hayata Döndü

08.09.2015 15:50

Yol kenarında yaralı halde bulunan tilkiyi sürücüler kurtardı

Tammy adındaki bu zavallı tilkiyi yoldan geçen iyi niyetli insanlar bulmasaydı, maalesef ki o da sürücülerin dikkatsizliğine kurban giden hayvanlardan bir diğeri olacaktı. Bulunduğunda yol kenarında öylece yatmakta olan tilkiyi görenler öldü sanıp gömmek istemiş. ”Tammy’nin ölmüş olduğunu düşünen bir bayan sürücü onu gömmek için yanına gelmiş fakat hala nefes alıyor olduğunu görünce hemen bizi aramış” diyen Woodlands Wildlife Sanctuary çalışanı Monika Melichar, tilkinin bu haldeyken hayata tekrar döndürülmesinin bir mucize olduğunu söylüyor. “ Buraya geç saatte getirildiği akşam o kadar halsiz ve bitkindi ki, onu getiren sürücüler hayvanın ölü olduğunu söylediler” diye ekliyor.

Ertesi gün vahşi hayvan veterinerinin barınağa gelmesiyle tedaviye başlandığını anlatan barınak görevlileri “Durumu çok kötüydü. Kafasında kaza sonucu birkaç travma oluşmuştu. Fakat hepimiz bir mucize olması için dualar ediyorduk” dedi. Birkaç gün devam eden tedavi süresince Tammy’nin bilinci açılıp tekrar kapandı, bakıcıları tam ümitlerini kaybetmek üzereyken Tammy barınağa getirilmesinin ardından ilk kez başını kaldırdı. Daha sonraki günlerde tedavisi o kadar başarılı devam etti ki, iki hafta sonra Tammy kendi başına yemek yiyip, ayakta durabiliyordu. Nihayet, onca çabanın sonunda zavallı tilki dışarıda bakımına devam edilebilecek kadar iyileşmişti.

Barınakta kendine, tıpkı kendi gibi araba kazasından güçlükte kurtarılmış olan bir arkadaş da edinen Tammy günlerini onunla oyunlar oynayarak geçiriyor. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından yeteri kadar güçlenen tilkilerin en kısa sürede doğaya tekrar döndürülmesi bekleniyor.  

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3819 kişi izledi