Aylarca Aç Bırakılmış Olan Köpek Ölmek Üzereyken Bulundu

12.09.2015 15:18

Odysseus bir kez daha hayata tutundu

Aylardır beslenmiyor olduğu belli olan ve bir kilisenin bahçesinde zincirle bağlanmış halde bulunan Odysseus’un hikayesi, zor durumda kalmış köpekleri görmeye alışkın olan kurtarma görevlilerini bile ağlattı. İçinde bulunduğu duruma rağmen inatla hayata tutunmaya çalışan 2 yaşındaki köpek neredeyse ölmek üzereyken bulundu.
Kurtarma görevlileri onun bir Boxer kırması olduğunu düşünüyor. Fakat vücudu o kadar fazla deforme olmuş ki, bu konuda bile kesin bir şey söyleyemiyorlar. Bulunduğunda kaburgaları derisini yapışmış halde olan köpeğin ağırlığı ise 12 kiloya kadar düşmüş. Yerel bir grup olan ‘Angels Among Us Pet Rescue’ gönüllüleri köpeği buldukları gibi bir hayvan hastanesine yetiştiriyorlar. Gördükleri manzara karşısında öfkelerini saklayamayan gönüllüler Facebook sayfalarında paylaştıkları bir gönderide haberi insanlara duyurdu.
“Bu söyleyeceklerimi sizlere gözlerimden yaşlar akarak yazıyorum. Şuanda karşımızda gördüğümüz şey tam anlamıyla bir İSKELET! Bu hayvanın acil olarak bakıma ve tedavi edilmeye ihtiyacı var” diyen gönüllü, The Dodo isimli internet sitesine verdiği röportajda köpeğin hala onlara karşı çok sevecen davrandığını anlattı.
Köpeğin kurtarılmasından bir hafta sonra onu büyütecek olan ailenin aranılmasına başlandı. Facebook’tan bu konuyla ilgili bir çağrı yapan Angels Among Us Pet Rescue görevlilerine cevap gelmekte gecikmedi. Odysseus, şuan klinikten çıkacak kadar iyi olmasa da ömürlük yuvasını bulmuş durumda. Gelecekte ailesi olacak kişiler onu her gün klinikte ziyaret edip sağlık durumu hakkına bilgi alıyor. Onu yıllarca aç ve tutsak bir halde bu hayata mahkum eden kişinin, bulunması ve cezalandırılması için aramalar devam ediyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3967 kişi izledi