Çin'de İki Başlı Yılan Doğdu

17.09.2015 13:00

Tek bir gövdeyi paylaşan yılanların sağlık durumlarının iyi olmadığı söyleniyor

Geçtiğimiz günlerde People's Daily Online isimli internet sitesinde, Çin’in güneyinde yaşayan yılan üreticisi bir adamın akıl almaz bir keşfe imza atarak iki başlı yılan üretmiş olduğu duyuruldu. İlk olarak bu keşfinden milyonlar kazanacağını düşünen adam daha sonradan yanıldığını anladı. Çünkü tek bir gövdeyi paylaşan bu yılanların ikisi de ne yemek yiyor, ne su içiyordu. Bu durum karşısında ne yapacağını bilmeyen adam çareyi, yılan(lar)ı, Nanning Zoo isimli hayvanat bahçesindeki uzmanlara teslim etmekte buldu.
Yılanları inceleyen hayvanat bahçesi çalışanları, Facebook sayfalarında sadece bir kurşun kalem kalındığında olan yılanların ikisinin de hala hiçbir şey yemeyip, su da içmediğini yazdı. Şimdilik 10 gündür hayatta olan yılanların gövdesinin 20 cm uzunluğunda olduğu ve bir kez de deri değiştirdikleri söylendi.
İki yılanın da ayrı beyinleri olmasından dolayı ikisi de birbirlerinden bağımsız bir şekilde hareket edebiliyor. Zaman zaman birbirlerini görüp kavga etmeye de kalkışan yılanların bir hayli zor günler geçiyor oldukları düşünülüyor.
Uzmanlar yıların, yaşadıkları takdirde, uzunluklarının 1 buçuk metreye kadar çıkabileceğini söylüyor. Fakat hala yemek yemeyen ve su içmeyen yılanların bu şekilde daha ne kadar hayatta kalabileceklerine dair bir açıklama yapılamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7FzduAmE_T8
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3489 kişi izledi