8 Senedir Kapalı Tutulan Yılan İkinci Kez Yavru Sahibi Oldu

19.09.2015 17:41

Yılanın, yıllardır hiç bir erkek yılanla yan yana gelmediği söyleniyor

Amerika’nın Missouri eyaletinde 2 senedir kapalı tutulan yılan, bu süre içerisinde herhangi bir erkek yılanla bir birleşme yaşamadan 2. kez bir yavru yılan daha dünyaya getirdi.
Missouri eyaleti Çevre Koruma Bakanlığına bağlı Cape Girardeau Conservation Nature Center yetkilileri 8 senedir tek başına kapalı tutulan yılanın ilk olarak 2014de doğum yapmasının ardından, ikinci doğumunu bu sene gerçekleştirdiğini söyledi. Yılanın bakımından sorumlu olan stajyer çalışanın, bu olaya şahitlik ettiği açıklandı.
Bu sene doğan yavruların yaşamadığı fakat 2014de doğan iki yavru yılanında hala hayatta olduğu ve görmek isteyenlerin onları St. Louis şehrinin güneyindeki bir doğal parkta ziyaret edebileceği söyleniyor.
Çevre Koruma Bakanlığında çalışan sürüngen hayvanlar uzmanı Jeff Briggler, bazı türlerde partenogenez isimli süreç sonucunda, herhangi bir cinsel birleşme olmaksızın üreme yaşanabildiğinin nadiren de olsa görüldüğünü söylüyor. Bu olaya böceklerde, balıklarda, kuşlarda ve sürüngenlerde rastlanırken, memelilerde görülme olasılığı bulunmuyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3816 kişi izledi