Amerika'da Tavşan İstilası

20.09.2015 19:32

Tavşanlar Amerika’da bulunan bir adayı ele geçirdi.

Her ne kadar haberin başlığından bunun dünyanın en sevimli istilası olabileceğini düşünülse de, maalesef tavşanların adadaki kontrol edilemeyen nüfus artışları Washington eyaletinde bulunan Langley şehri için büyük bir sorun oluşturmaya başlamış durumda. Whidbey adasındaki Langley şehri bir süredir ‘sayısız’ tavşan tarafından istila edilmiş halde.
Şehrin her yerinin tavşan dışkısıyla kaplı olduğunu söyleyen South Whidbey School District yöneticisi Brian Miller, tavşanların, okulun futbol sahasında sayısız delikler açtığını ve bu deliklerin kapatılması için 80,000 dolar harcamak zorunda kaldıklarını ekliyor. Tavşanların yabani tavşanlar oldukları ve insanlara bulaşacak türden bazı hastalıklar taşıyor olabilecekleri söyleniyor.
Tüm bu yaşanan zorluklara rağmen yetkililer tavşanlara herhangi bir zarar verme niyetinde değil. Langley polis şefi Dave Marks konuyla ilgili “Böyle bir sebeple kimsenin bu tavşanları öldürme gibi bir niyeti şimdilik yok” diyor. Fakat artan tavşan nüfusunun kontrol edilemiyor olmasından şikayet eden yetkililerin çareyi diğer yırtıcı hayvanlardan yardım almakta buldukları söyleniyor. Adaya şahin gibi yırtıcı kuşların getirilip tavşanların nüfusunun kontrol altına alınması planlanıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar