Bir Bavul Dolusu Kedi

23.09.2015 10:29

Bakamayacağını düşündüğü kedi yavrularını bir bavulun içine doldurarak sokağa bıraktı

Gerçek hayvan severler için henüz daha yeni doğmuş bir kedi yavrusunu bir bavulun içine koyup kaderine terk etmeyi hayal etmek bile oldukça zor ama dünyada maalesef bunu düşünmeden ve vicdanı sızlamadan yapabilecek insanlar hala daha var. Bu tip kötü kalpli insanlara bir örnek daha Amerika’nın Washington eyaletinden geldi. Onları nerede bulduğunu bilmediğimiz bir kişi 6 yavru kediyi bir bavulun içine doldurarak ve üzerine de bir not yazıp sokağa terk etti.
Kaysie Sheridan geçtiğimiz Cuma günü oğlu Andrew’u anaokuluna bırakmak üzere dışarı çıkmıştı ki, okulun girişinde terk edilmiş, sahipsiz bir bavulun duruyor olduğunu gördü. Durup bavulu inceleyen kadın, daha sonra bavulun içini açtığında karşısında 6 tane, 3 haftalık oldukları tahmin edilen kedi yavrusu buldu. Bavulun üzerindeki notta ise “Üzgünüm onları birine bırakmaktan başka çarem yok, o kişi de sensin.” yazıyordu.
Kedileri orada tek başlarına bırakmaya gönlü el vermeyen kadın yavruları kedi bakımında tecrübeli olan annesi Sue’nun yanına götürdü. Sue Warrington Guardian isimli internet sitesine yaptığı açıklamada “Bavulun içi pek hoş görünmüyordu, hatta içine serilmiş kumaş parçasında yer yer kan izleri vardı. Anne kedinin bavulun içinde doğum yapmış olduğunu tahmin ediyoruz.” dedi.
Veterinere götürülen ve tedavileri yapılan kedilerin şuan çok daha iyi oldukları söyleniyor. Kaysie Sheridan Facebook sayfasında kedilerden üçüne kendilerinin bakacağını, kalan üçünü ise sahiplendirecekleri yazdı.
Barınakların sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanlarla dolu olduğu ve hali hazırda kapasitelerinin üzerinde bir sayıda hayvana ev sahipliği yaptığı maalesef ki acı bir gerçek, fakat çözüm asla bir canlıyı bavulun içine koyup yol ortasına terk etmek olmamalı. Bizler de eğer ki evcil hayvanlarımızın yavrularının sorumluluğunu alamayacak durumdaysak bir an önce bir veterinere başvurup, kısırlaştırma ameliyatlarını mutlaka yaptırmalıyız.
İşte sıcak bir yuvaya kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşayan minik yavrular…
https://www.youtube.com/watch?t=12&v=25aG5WDfYsM
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3730 kişi izledi