Petrol Birikintisinin İçinde Mahsur Kalan İki Yavru Kedi Kurtarıldı

28.09.2015 10:00

Yaşanan petrol sızıntısı yüzünden birçok hayvan zarar görmeye devam ediyor

Yaşanan bir petrol sızıntısı, ona kapılan küçük hayvanlar için çoğu zaman öldürücü bir hal alabilir. Bu iki minik yavrunun başına gelen şey de bundan hiç farklı değil. Geçtiğimiz günlerde Rusya’daki petrol boru hattında meydana gelen sızıntı, eğer onları kurtaran gönüllüler olmasaydı iki yavru kedinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanacaktı. Yavruların ağlamalarını ve bağrışmalarını duyan bölge halkı kurtarma çalışmaları için seferber oldu.
Yavruları kurtaranlardan biri olan Anatoly Tuptey isimli kişi, Siberian Times isimli gazeteye yaptığı açıklamada “Onların çığlıklarını duyunca içim acıdı, hemen gidip kurtarmak istedim. İki yavru da petrol dolu evin yüzeyine yapışmış can çekişiyordu. Bir tanesini boynundan yukarıya kadar petrole bulanmıştı.” yorumunu yaptı. Bulanık birikintinin içine kendisini atan Anatoly Tuptey isimli adam iki yavruyu da yapışmış oldukları yerden kurtarmayı başardı.
Yavruları aldığı gibi t-shirtüne saran adam onları ilk olarak bulandıkları petrol kalıntılarından temizledi. Daha sonra bebekleri evine götürdü, onları yıkayıp temizlemesinin ardından karınlarını doyurdu. Son olarak evin köpeğiyle de tanışıp arkadaş olan kediler, kendilerine yeni ve sıcak bir yuva bulmuş gibi gözüküyor.
Bu iki yavru şanslıymış ki seslerini duyan ve yardımlarına koşan Tuptey gibi bir hayvan severe rastlamışlar. Fakat Rosneft Energy isimli şirkete ait olan petrol boru hattındaki sızıntı halen devam ediyor. Yüzlerce, hatta binlerce hayvan bu sızıntı yüzünden zarar görmeye devam ediyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3847 kişi izledi