Kahraman Köpek Küçük Kızı Büyük Bir Kazadan Kurtardı

28.09.2015 13:00

Onu tanıyanlar, ona ‘Melek’ ismini verdiklerini söylüyor

Geçtiğimiz haftalarda bir mahallede daha önceden hiç görülmemiş Border Collie cinsi sahipsiz bir sokak köpeği, kısa süre içinde tüm mahalle sakinlerinin dostu olmayı başardı. Köpeği tanıdığını söyleyen bir mahalle sakini “Siyah-beyaz tüyleri olan çok sevimli bir hayvan. Kime ait olduğunu bilmiyorum ama gerçekten arkadaş canlısı bir köpek.” yorumunu yaptı.
Civarda yaşayanlar, bu sevimli köpeğin sadece arkadaş canlısı olmayıp aslında bir kahraman da olduğuna şahit olunca şaşkına döndüler. O gün bir grup çocuk sokaktaki kaldırım kenarında oyunlar oynayıp vakit geçiriyordu. Kaçan topun ardından yola atlayan bir kız çocuğu, bir kamyonun hızla ona doğru gelmekte olduğunu gördü. Büyük bir kaza yaşanacaktı ki, küçük kızı gören sokak köpeği kamyonun önüne kendisini atarak kızı ölümden son anda kurtardı. Kamyonun çocuk yerine köpeğe çarpmasıyla şaşkına dönen sokağın sakinleri, yaralı köpeği kurtarmak için seferber oldu.
Bacağı kötü halde yaralanan Angel isimli köpek mahalle sakinlerinin yardımıyla hemen Oklahoma City Animal Welfare isimli merkeze getirildi. Tedavisine başlanan ve kahramanlık hikayesi burada da kulaktan kulağa yayılan Angel, dost canlısı karakteriyle hastanedeki çalışanların da bir numaralı gözdesi olmayı başardı. Tedavi gördüğü merkezin çalışanları, Facebook sayfalarında Angel’la ilgili olarak “Angel büyük bir fedakarlık yaparak küçük bir kızın hayatını kurtardı. Yarın, bundan sonra hayatını geçireceği yeni evine gidiyor. Olması gereken son ameliyatı da olduktan sonra hayatına eskisi gibi sağlıklı bir şekilde devam edeceğini umuyoruz.” yazdı.
Kocaman bir kalbi olduğunu çoktan kanıtlamış olan Angel, şimdi tüm sevgisini yeni ailesine vermek için hazır görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=XvM4lmtF3VU
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3858 kişi izledi