Rusya'da Yerin Altında Kalan Köpek Kurtarıldı

29.09.2015 10:00

Yetkililer yardım göndermeyi reddedince bölgede yaşayanlar köpeği kendi imkanlarıyla kurtarmak zorunda kaldı

Rusya’da canlı canlı yerin altına gömülen hamile köpek, civarda yaşayan yardımsever insanların çığlıkları duymazdan gelmeyip harekete geçmesi sayesinde feci bir ölümden kurtarıldı.
Talihsiz hayvanın çilesi, geçtiğimiz Cuma günü, Rusya’nın Voronezh isimli kasabasındaki bir sitede yapılan tadilat çalışmasında görevli çalışanların ihmalkarlığı sebebiyle başladı. Belediye çalışanları bina sahiplerinin talebi üzerine, binanın yakınındaki bir kaldırımda oluşan çukurun üzerini kapatmak için yola çıktı. Fakat belediye görevlilerinin çalışmaları her nasılsa bir köpeği canlı canlı toprağın altına gömerek son buldu.
Zavallı köpeğin kurtulmasını sağlayan şeylerden bir tanesi de kendisinin kurtulmak için gösterdiği çaba oldu. Günlerce havlayan köpek sonunda sesini insanlara duyurmayı başardı. Site sakinlerinden Vadim Rustam isimli kişi köpeğin çığlıklarını duyarak yardım isteme amacıyla tekrar belediyeyi aradı. Fakat belediye çalışanları bu sefer yapabilecekleri bir şey olmadığını söyleyerek yardım talebini reddettiler. Rustam da çareyi ‘iş başa düştü’ diyerek köpeği kendi çabalarıyla kurtarmakta buldu.
Yapılan tadilatı hiçe sayarak kapatılmış çukuru tekrar kazan Rustam bugün bunu yapmış olduğu için kendiyle gurur duyuyor. Uzun uğraşlar sonucu derin bir çukur kazmayı başaran adam, iki gün boyunca aç ve susuz bir şekilde karanlık toprağın altında kalan anne köpeği kurtarmayı başarıyor.
Bu ihmalkarlığın kaza sonucu mu yoksa kasten mi yapılmış olduğu halen bilinmiyor. Fakat Rustam sayesinde şuan anne köpeğin de, yavrularının da gayet sağlıklı ve mutlu olduğu söyleniyor.
https://www.youtube.com/watch?t=179&v=_WA4--gvKU0
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

cok egleniyorlar:))
cok egleniyorlar:)) 3945 kişi izledi