Tüm Canlılar İçin Adalet...

30.09.2015 08:00

Kaplumbağanın Üzerine Oturup Fotoğraf Çektiren Kadın Tutuklandı

Dövülüyorlar, işkence görüyorlar, zor şartlarda çalıştırılıyorlar fakat ne polise şikayet edebiliyorlar ne de mahkemeye başvurabiliyorlar. Seslerini duyurabilecekleri bir mecra olmadığı için güvenebildikleri tek şey insanların vicdanı ve merhameti. Bu yüzdendir ki çaresiz hayvanlar için de adaletin olduğunu gördüğümüz durumlarda her zamankinden çok daha mutlu oluyoruz. İnsanlığa olan inancımız bir kez daha tazeleniyor.
Bu yaz Snapchat isimli uygulamada yayınlanan ve bir kadının ‘koruma altındaki’ bir deniz kaplumbağasının üzerinde çekilmiş olan fotoğrafı, görüntülerin tüm dünyaya yayılmasının ardından binlerce kişi tarafından görüntülenmişti. Kaplumbağanın sırtında gezinmeye çalışan ve bu görüntüleri kaydedip internette paylaşan kadın geçtiğimiz Cumartesi günü Melbourne Polis Departmanı tarafından tutuklandı.
Kaplumbağanın görüntülerine şahit olan yüzlerce insanın şikayet için polise başvurmasının ardından polis, tüm şehirde kadını aramaya başladı. Washington Post’un haberine göre kadının adı Stephanie Moore ve 20 yaşında. Kimliğinin tespit edilmesinin ardından kısa süre içinde bulunan kadının tutuklanmış olduğu söyleniyor.

 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3601 kişi izledi