Amaç Öldürmek Değil Yaşatmak Olmalı

02.10.2015 17:00

Gözlerini kaybeden talihsiz geyiğe, yardımsever insanlar sahip çıktı.

Reddit isimli internet sitesi kullanıcılarından bir tanesi Chicago’da yaşayan kör bir geyiğin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta geyikle, 10 yaşındaki bir çocuğun birlikte yürüdükleri görülüyor. Her sabah geyiğe eşlik eden küçük çocuk, ona yolu bulmasında yardımcı olup, karnını doyurduğundan emin olmadan yanından ayrılmıyor.
Bu hikayenin tüm insanlara, hayvanlar ve insanlar arasındaki dostluğun ne kadar değerli ve anlamlı olduğunu hatırlatması bekleniyor. Dünyanın her yerinde bunun gibi fiziksel engeli olan hayvanlar hem engelleri yüzünden hem de çevredeki insanlar yüzünden hiç hak etmedikleri hayatlara mahkum kalıyor. Onlara yardım etmek istemeyen ve sorumluluklarını alma cesareti gösteremeyen devlet çalışanları, her zaman çareyi bu gibi hayvanları uyutmakta buluyor.
Fakat yayınlanan bu fotoğraf sayesinde insan olmanın ne demek olduğu biraz olsun anlaşılmış olacak ki, devlet yetkilileri geyiğin bir barınağa alınmasını istemiş.
Bir hayvan kurtarma ekibi tarafından geyiğin geçtiğimiz günlerde barınağa götürüldüğü ve bir veteriner hekim tarafından muayene edilmiş olduğu söyleniyor. Geyiğin görüldüğü mahallenin sakinlerinden bir tanesi “Biz geyiğin ormana döndürülmesinin zor olduğunu düşünüyoruz. Muhtemelen tedavisinin ardından uygun bir çiftliğe veya hayvanat bahçesine gönderilecek.” diyor. Diğerleri ise bunun ormanda yaşaması kadar muhteşem olmayacağını ama yine de sokaklarda dolaşmasından daha güvenli olduğunu düşündüklerini söylüyorlar.
Zor günlerin ardından şuan talihsiz geyik emin ellerde. Şansı varsa uzun ve mutlu bir hayat yaşayacak olduğu da tahmin ediliyor. Bu hikayenin de insanlara, zor durumdaki hayvanları öldürmenin çözüm olmadığını, biraz özveri ve yardımla onları yaşatma şansımız olduğunu öğretmesini umuyoruz.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3693 kişi izledi