Avusturalya'da İki Southern Right Whale Cinsi Balina Görüntülendi

04.10.2015 17:50

Böyle bir ana şahit olmak için gerçekten çok şanslı olmak gerekiyor

Dave Price isimli bu adam dünyanın en şanslı insanlarından bir tanesi. Dünyada çok az sayıda insanın başına gelebilecek güzellikteki bir olayın bizzat şahidi olmuş durumda.
Dave Price geçtiğimiz günlerde Avusturalya’nın Esperance sahili açıklarında sörf yaptığı sırada iki Southern Right Whale cinsi balina adeta kendisine bir selam vermek için yanına uğradı. Yaşanan anın değerini çabucak anlayan yerel halktan bazı insanlar, bu ender rastlanan anı ölümsüzleştirmekte gecikmedi. Olayın şahitlerinden Jaimen Hudson isimli kişi hemen evine koşup kamerasını aldı ve balinaları videoya kaydederek bu büyülü ana tüm dünyanın şahit olmasına yardımcı oldu. Kaydedilmiş olan bu bir anlık görüntüler ise balinaların insanlarla kıyaslandıklarında ne denli devasa ve görkemli hayvanlar olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi.
Genellikle Avusturalya’nın, Güney Afrika’nın ve Arjantin’in açık denizlerinde hayatlarını sürdüren Southern Right Whales cinsi balinalar 16 metre uzunluğa kadar büyüyüp, 60 ton ağırlığa ulaşabiliyorlar. Görüntülerine maalesef ki ender rastlanan bu balinalardan dünya üzerinde yalnızca 7,000 tane kalmış olduğu tahmin ediliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=g6U3VCneKfs
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar