Doğuştan Göz Kapakları Olmayan Yavruların Ameliyat Olması Bekleniyor

04.10.2015 18:12

Tüm hayvan severler kedilerin ameliyatının iyi geçmesi için dua ediyor

Geçtiğimiz Ağustos ayında Dorchester, Massachusettes’de bir kanalizasyon borusunun içinde mahsur kalmış iki yavru kedi bulundu. Sıkıştıkları yerden kurtarılan ve hemen tedavi edilmek üzere bir kliniğe alınan yavruların yaşadığı sorunlar bununla da bitmedi.
Bulunduklarında oldukça kirli ve kötü durumda olan yavrular hemen temizlenmeye başlandı, karınları doyuruldu. Bundan sonra yapılması gereken tek şeyin bir yuvanın bulunması olduğu düşünülüyordu ki kedilerin çok ender rastlanan bir hastalıkla doğmuş oldukları fark edildi. Yeni doğan bu iki yavrunun göz kapakları yoktu ve normal bir hayat sürebilmeleri adına çok önemli bir ameliyat geçirmeleri gerekiyordu.
İsimleri Anna ve Elsa olan yavrular halen klinikte ameliyat olacakları günü bekliyor. 5 Ekim tarihinde yapılması planlanan ameliyatta, Dr. Martin Coster açıklamalarına göre, kedilerin alt dudaklarından alınan parçaların gözlerinin üst kısmına eklenmesiyle, kasların gözlerini açıp kapatmaya yardımcı olması bekleniyor. Eğer ameliyat yapılmazsa ya da başarılı geçmezse, göz kapaklarının olmayışının er ya da geç kedilerin kör kalmasına sebebiyet vereceği söyleniyor.
Fakat ameliyat iyi geçerse yavrular normal bir hayata kavuşabilecek. Yavrulardan haberi olan tüm insanlar kedilerin göz kapaklarına kavuşup daha sonra da ömürlük yuvalarında mutlu bir hayat sürebilmesi için dua ediyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3584 kişi izledi