Sevimli Köpek Yaşadığı Çöplükten Kurtarıldı

05.10.2015 16:44

Gönüllü kurtarıcılar ona Angelo ismini verdi

Bu küçük ve sevimli köpek dünya üzerinde yaşayabileceği hemen hemen en kötü yerden, hayvan severler tarafından kurtarıldı. Her gece bir biyolojik atık toplama tesisinin yakınında, binlerce çöpün içinde uyuyan ve hayatını bu çöplüğün içinde geçiren köpeği görenler, hayvanın bu şekilde yaşamasına daha fazla dayanamadı. Köpeği kurtarmak üzere yanına giden Hope for Paws isimli organizasyonun gönüllü çalışanları, köpeğin yanına gittikleri ilk gün, zavallı köpeğin onları görür görmez yanlarına koşmuş olduğunu söylediler. Fakat daha sonra insanlardan ürken yardıma muhtaç hayvan gönüllülerden kaçarak çöplerin içine saklandı. Ertesi gün köpeği tekrar kurtarmaya giden ekip, bu sefer farklı bir taktik deneyerek köpeği ellerinden kaçırmamayı başardı. İlk başta çok korkmuş olan köpek bazı atıştırmalıklardan ve birkaç sevgi dolu dokunuştan sonra sakinleştirildi. Daha sonra ise onu kurtaran insanlara iyice alışan sevimli köpek kucaklarına yatıp oyunlar oynamaya başladı; o anda köpeğin daha iyi bir hayata atmış olduğu bu yeni adım da olaya şahit olan herkesi mutlu etti.
Artık köpeğin güvenini tamamen kazanmış olan ekip onu yanlarına alarak güvenli bir yere yerleştirmek üzere köpeğin yaşadığı çöplükten uzaklaştılar. Köpeğe hayvan severler tarafından Angelo ismi verildi. Barınaktaki ilk gününde banyosu yaptırılıp, üzerindeki kirden arındırılan sevimli köpek artık bu insanların sadece onun iyiliği için yanında olduğu biliyordu.
Günlerini, hatta aylarını endişe, korku ve açlık içinde geçiren Angelo artık mutlu ve güvende. Kendine dert edeceği herhangi bir şey de kalmamış durumda. Bundan sonra hayatını geçireceği yuvasını arayan Angelo’nun en kısa sürede iyi kalpli hayvan sever insanlarla karşılaşmasını tüm kalbimizle diliyoruz.
https://www.youtube.com/watch?v=WtKQSC66kx0
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3828 kişi izledi