Arabaların Arasına Atlayarak Ağaçkakanın Hayatını Kurtardı

06.10.2015 15:12

Böyle korkusuz ve gözü kara hayvan severler her ülkeye lazım.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Minnesota eyaletinde, işlek bir otoyolda seyahat eden çift, yolun ortasında, mahsur kalmış küçücük bir hayvanın olduğunu fark ettiler. Minnesota vahşi yaşam ve rehabilitasyon merkezinden alınan bilgilere göre, arabaların ve kamyonların adeta vızır vızır geçtiği yolun ortasında tek başına kala kalmış hayvanın durumu hiç de iyi görünmüyordu. Çoğu insan bu durumu görmezden gelip arabasını sürmeye devam edecekken, Derek isimli adam yapması gereken şeyin bu olmadığına karar verdi.
Arabasını hemen kenara çeken Derek, ilk önce bir süre trafiğin yavaşlamasını bekledi fakat beklediği şey olmadı. Hızla geçen kamyonların arasından sıyrılarak mahsur kalmış hayvana ulaşan adam, bunun korkudan adeta dona kalmış bir tepeli ağaçkakan olduğunu fark etti. Kuşu yanlarına aldıkları gibi yerel bir kliniğe getiren Derek ve Kristen, onu buradaki uzmanlara teslim ettiler. Zavallı ağaç kakanın o gün şanslı günü olacak ki vücudunda herhangi bir yaraya ya da kırığa rastlanmadı. Fakat korkudan bitkin düşmüş kuş, kendine gelmesi için dinlenmeye bırakıldı.
Birkaç saat dinlenmesinin ardından tekrar canlanan kuşun ayağa kalkmış olduğu ve sağlıklı göründüğü söylendi. Yapılan deneme uçuşlarının ardından kanatlarında da bir probleme rastlanmayan ağaçkakanın, bir süre sonra bulunmuş olduğu bölgede tekrar doğaya salınacağı açıklandı.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3493 kişi izledi