Bir Başka Kurtuluş Hikayesi Daha...

07.10.2015 17:01

Ginger isimli köpek duyarlı hayvanseverlerin yardımıyla yeniden hayata tutundu

Ginger isimli köpek barınağa ilk getirildiğinde, ne uzun süre yaşamak için ne de mutlu bir yuva sahibi olabilmek için umudu vardı. Patisinde beyzbol topu büyüklüğünde bir tümör olan hayvan yürümekte zorluk çekiyordu. Barınakta onu gören herkes çok fazla zamanının kalmamış olduğunu düşünüyordu, ta ki Vet Ranch isimli kuruluş ona yardım elini uzatana kadar.
Ginger’ın zor durumda olduğunu duyan Vet Ranch organizasyonu çalışanlarından Dr. Matt köpeğin kurtarılması için bir şeyler yapmakta gecikmemesi gerektiğini biliyordu. Bir saatlik yolun ardından köpeğe ulaşan Dr. Matt, Ginger’ı da yanına alarak kliniklerine geri döndü.
Ginger’ın tümörü üzerine basmaktan ve yürümeye çalışmaktan sürekli kanıyordu ve çok büyüktü. Dr. Matt tümörün tamamını alıp almama konusunda kararsızdı. Ameliyat başladığında Ginger’ın patisindeki tümörün çok fazla diplere doğru büyümüş olduğunu fark eden hekimler ellerinden geleni yaparak tümörün olduğu bölgeyi temizlemeye başladılar ve tekrar büyümemesi için dua ettiler.
Ameliyatta birkaç hafta sonra Ginger mucizevi bir şekilde tamamen iyileşmişti. İstediği gibi yürüyebiliyor ve koşabiliyordu. Ama en önemlisi Ginger’ın ayağındaki tümör tekrar büyümemişti. Tümörü inceleyen Vet Ranch hekimleri tümörün kötü huylu olmadığını gördüler, bu da Ginger’ın artık tehlikede olmadığı anlamına geliyordu. Sonunda bu kötü hastalığı atlatan Ginger özgürlüğüne kavuşmuştu.
Şuan Ginger’ın sağlık durumunun çok iyi olduğu, dilediğince koşup oynayabildiği ve yakında yeni yuvasına kavuşacak olduğu söyleniyor. Mutlu bir hayata kavuşan Ginger klinikte kendine yeni arkadaşlar bulmuş bile…
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3641 kişi izledi