Yüzlerce Kilometre Öteden Gelen Sevgi Mesajı

10.10.2015 14:05

Bu mesajı sevimli bir köpeğin bulmuş olması tesadüf olmasa gerek

Martin isimli adam ve kurtardığı köpeği Sheba, o gün sıra dışı bir şey bulmadan önce birlikte Wemouth, İngiltere yakınlarındaki bir sahil kenarında oyunlar oynayıp, yürüyüş yapıyorlardı.

Köpeğinin adeta bu iş için eğitilmiş olduğunu belirten Martin, olayın nasıl gerçekleştiğini The Dodo isimli internet sitesine anlattı. “Sheba genel olarak diğer köpekler gibi sopalarla ya da topla oynamaz. Dışarı çıktığımızdaki oyuncağımız çoğunlukla içine bir miktar kum ya da su doldurulmuş küçük bir pet şişe olur. Ben bu pet şişeyi uzağa fırlatırım o da bana geri getirir. Fakat geçen gün yine sahil kenarında oyun oynarken okyanusa doğru fırlattığım pet şişe yerine başka bir şey geri getirmiş olduğunu fark ettim. Dikkatli baktığım zaman bunun içerisine bir not yerleştirilmiş cam şişe olduğunu gördüm. “ dedi.

Yeni buldukları hazineyi hemen eve götüren ikili, notu okuduklarında şişenin ne kadar uzun ve kayda değer bir yolculuk yapmış olduğunu daha iyi anladı. Notta yazanlara göre, mesaj 3 küçük çocuk tarafından yazılmış ve tam 14 ay önce Bulgaristan’da bir sahil kasabası olan Lozenets’ten denize bırakılmış. Şişenin, Martin ve Sheba’ya ulaşana kadar tam 5632 km yol almış olduğu tahmin ediliyor; içinde taşıdığı mesaj ise bir hayli sevimli. Maxim, Sophie ve Polina isimli 3 çocuk tarafından yazılmış olduğu belirtilen notta “Herkes için barış, sevgi ve mutluluk dileklerimizle…” anlamına gelen "Peace, love, happiness to all!"yazıyor.

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/10/dog-finds-message-in-a-bottle-from-thousands-of-miles-away.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar