İnsanlar Tellere Dolanan Geyiği Kurtarmak İçin Seferber Oldu

11.10.2015 17:06

Aynı hassasiyetin artık tüm dünya ülkelerinde gösterilmesini diliyoruz

Amerika’nın Wisconsin eyaletinde, tellere dolanan geyik iyi kalpli insanlar sayesinde kurtarıldı. Geyiğin çaresiz halinden ve kurtulmak için çırpınışından, o an dolandığı tellerin sonsuzluğa uzanacak kadar uzun olduğunu hissettiği belli oluyordu.

Şansı varmış ki, yakınlardaki Canadian Railroad’a ait rayların yapımında çalışan işçiler, geyiği fark edip kurtarması için hemen bir uzman çağırdı. Talihsiz olay geçtiğimiz Eylül ayında meydana geldi.

Wisconsin eyaleti Doğal Kaynaklar Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı çalışanları, iş birliği içinde çalışarak geyiğin kurtarılmasını sağladı. Wisconsin eyaleti Doğal Kaynaklar Bakanlığının resmi internet sayfasında yapılan açıklamada “Bölgeye ulaşan ekibimiz ilk önce hayvanı bir sakinleştirici yardımıyla uyutup, daha sonra onu dolanmış olduğu tellerden kurtarmayı başardı. Bir saat içinde kendine gelen geyik, daha sonra serbest bırakılarak yaşam alanına geri döndürüldü.” dendi.

Görmüş olduğu kötü bir rüyadan uyanır gibi ayağa kalkan geyik, önce şaşkınlıkla etrafına bakındı, daha sonra da ait olduğu yere doğru yola koyuldu. Ormanın derinliklerine doğru ilerlerken, kurtulmanın verdiği mutlulukla ilacın etkisini çabuk atlatmış olduğu görülüyordu.

https://www.youtube.com/watch?t=44&v=ceX4odungN8

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/10/desperate-moose-tangled-in-wire-is-calmed-by-kind-people.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

alaylılar:)
alaylılar:) 3817 kişi izledi