Selin Ortasında Bırakmaya Kıyamadı

12.10.2015 14:22

Sahibi tarafından ölüme terk edilen köpeğe bir tek o elini uzattı

Şiddetli yağışların ardından yaşanılan sel, Güney Carolina’daki binlerce insanın evlerini terk etmelerine neden oldu. Bunca yıkıma ve çileye rağmen hayatta kalmayı başaran ve güzel de bir dostluk kazanan tüylü bir felaketzedenin hikayesi, diğer herkesinkinden çok dikkat çekti.

Geçen hafta yaşanılan selde, felaketin şahitlerinden biri olan Alex Scroggins, o gün annesine ve kız kardeşine evlerinden kurtarabildikleri eşyaları taşımak için yardım etmekteydi. O sırada komşu evlerden birinin verandasında havlayan ve inleyen bir köpeğin olduğunu fark etti. Sahibinin yakınlarla olduğunu düşünen Alex ve ona yardımcı olmak için yanında gelen birkaç arkadaşı köpeği orada bıraktılar. Daha sonra geri döndüklerinde köpeğin hala orada olduğunu ve suyun gittikçe yükselmekte olduğunu gören Alex, köpeğe yardımcı olacak birinin bulunup bulunmadığını merak etti ve hayvanın sahibini bulmak için civardaki insanlara danıştı. The Dodo isimli internet sitesine açıklama yapan Alex Scroggins o gün hakkında “Tüm gün komşularımıza köpeğin sahibini tanıyıp tanımadıklarını sordum fakat konuştuğum herkes köpeğin birkaç gün önce terk edilmiş olduğunu söyledi.” dedi. Köpeğin tamamen sahipsiz olduğunu ve orada bırakıldığı takdirde öleceğini anlayan Alex, ona yardım etmesi gerektiğine karar verdi. Zavallı hayvanı kucaklayan adam, ona hayatta kalabileceği bir kuytu bularak sulardan uzaklaşmasını sağladı.

Ertesi gün hayvanın sahibine ulaşmayı başaran Alex, adamın köpeği almaya niyetli olmadığını ve bile isteye terk etmiş olduğunu öğrendi. Bu onun ilk sorumsuzluğu da değildi. Köpeğini selin ortasında ölüme terk eden adam, daha önce de bir köpeği zincirle bağlayıp aç bırakmak suretiyle yine öldürmeye teşebbüs etmişti.

Alex adını ‘şanslı’ anlamına gelen ‘Lucky’ koyduğu köpeği sahiplenmeye karar verdi. O ana kadar köpek beslemeye yönelik bir niyeti olmayan adam, zor günlerde ırk, cins fark etmeden tehlike altında olan tüm canlılara yardım etmek gerektiğini bir kez daha anlamış olduğunu söyledi.

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/10/dog-refuses-to-leave-the-side-of-man-who-saved-him-from-flood.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3745 kişi izledi