120'ye Yakın Çiftlik Hayvanı Kurtarıldı

13.10.2015 09:31

Hayvanların çoğunun hasta olduğu ve yaşadıkları ahırın cehennemi andırdığı söylendi

“Bunları size, içinde 120 tane acil kurtarılması gereken hayvanın olduğu, cehennem gibi bir çiftlikten yazıyorum. Gördüklerim kabuslardan da kötü. Burada şahit olduklarım hayatımın sonuna kadar aklımdan çıkmayacak.”

Bunlar yazan, Farm Sanctuary ‘nin ulusal barınak yöneticisi olarak çalışan Susie Coston. Geçtiğimiz cumartesi arama izninin alınmasının ardından New York’ta bir çiftliğe baskın yapan ekip gördüklerinin kabustan da öte olduğunu söyledi.

New York, Hamptonburgh’ta bulunan bina bir süre önce, bir grup insan tarafından, taze çiftlik hayvanı sattığını iddia eden bir restorana dönüştürülmüş. Fakat içeri girildiğinde yetkililerin gördükleri pislik içinde bir ahır, hasta hayvanlar ve hayvanların kesimi için kullanıldığı düşünen pis testereler oldu. Hasta hayvanların sırayla kesilip müşterilere servis edilmiş olduğu düşünülüyor.

“İçeride yoğun bir amonyak kokusu vardı.” diyen Coston, yerel bir haber merkezine, çiftlik olduğu iddia edilen yerde birçok bir deri bir kemik kalmış inek, keçi ve koyun gibi hayvanların bulunduğunu anlattı. “Yetiştirildikleri yer hayvanlarla dolu bir çöp poşetini andırıyordu.” diye ekledi.

Büyük bir uğraş sonucu bu cehennem ahırdan kurtarılan hayvanlar, tedavileri için Cornell Üniversitesine ait bir hayvan hastanesine gönderildi. Hasta hayvanların tedavilerinin ardından daha iyi bir hayata kavuşacakları tam donanımlı barınaklara alınacakları söylendi.

Kaynak:

http://action.farmsanctuary.org/site/MessageViewer?current=true&em_id=40635.2
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3864 kişi izledi