Anneler Kahramanlarımız!

15.10.2015 13:35

Uçamayan yavrusunu dakikalar içinde kurtardı

Görüntülerdeki anne yarasa, Batman gibi güçlü olmayabilir ya da onun kadar havalı bir giysi de giymiyor olabilir… Ama o da her anne gibi, yavrusu için her şeyi yapacak, kocaman yürekli bir süper kahraman!

Geçtiğimiz günlerde, Singapur’da bulunan Animal Concerns Research and Education Society(ACRES)’den vahşi yaşam koruyucuları, bir annenin yavrusunu adeta bir süper kahraman gibi kurtarışına birinci elden şahit oldular. Ekip bir süre önce yerde çırpınırken rastladıkları ve uçmak için çok küçük olduğunu düşündükleri yavru yarasayı hayata döndürmenin en iyi yolunun, onu annesiyle yeniden buluşturmak olduğuna karar verdiler.

Anne yarasayı kendi uğraşlarıyla bulmalarının imkansız olduğunu bilen ekip çalışanları, bu iş için yine bebek yarasayı görevlendirdiler. Onu açık bir alana bırakmalarının ardından bebek yarasa ağlamaya başladı. Bebeğinin sesini duyan anne ise dakikalar içinde onu bularak kurtarmayı başardı.
ACRES çalışanları yavruyla annenin buluşturulmasına ilişkin olarak Youtube’daki videonun açıklamalar bölümüne “Bebek yarasayı annesiyle buluşmasından yaklaşık 2 saat önce, yerde kaybolmuş ve çırpınır bir halde bulduk. Anne yarasanın yakınlarda olduğunu ve bebeğinin ağlamasını duyup hemen oraya geldiğini görmek hepimizi çok sevindirdi.” diye yazdı.

Yavru yarasa her ne kadar insanlar tarafından bulunmuş olsa da, bu şanslı günün kahramanının kesinlikle anne yarasa oluşunda sanırız ki herkes hemfikir…

https://www.youtube.com/watch?v=-LMZmd39fps

Kaynak:

https://www.thedodo.com/bat-mom-saves-day-1402762620.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3614 kişi izledi