Californa Sahilinde Zehirli Deniz Yılanı Görüldü

20.10.2015 08:35

En zehirli yılanların yalnızca karada yaşadığını da kim söyledi?

CBS haber kanalında yayınlanan bir habere göre, Anna Iker isimli bir kadın geçtiğimiz Cuma günü, sarı karınlı bir deniz yılanının California, Oxnard’da bulunan Silver Strand sahilinde gezindiğini görmesi üzerine şaşkına döndü.

Yerel halk için karada bile bir yılana rastlamak yeteri kadar şaşkınlık verici bir olayken, bir deniz yılanının sahilde görülmüş olması, olayın bir hayli ses getirmesine sebep oldu. Yayınlanan habere göre, genel olarak tropik ve ılık sularda yaşayan sarı karınlı deniz yılanlarına, 30 senedir California sahillerinde rastlanılmıyor. Bilim insanları bu zehirli deniz yılanının California’da görülmüş olmasını, El Nino felaketine bağlıyor. El Nino kasırgasının yarattığı etkiyle ısınan Oxnard bölgesindeki sular, bu tip tropik hayvanların yaşayabileceği bir ortama dönüşmüş durumda.

Karaya çıkan yılanın ise görülmesinden kısa bir süre sonra, hayatını kaybetmiş olduğu öğrenildi. Ölen yılanın, daha sonra incelenmek üzere Los Angeles County Natural History Museum’a gönderilmiş olduğu açıklandı.

Kaynak:

http://www.cbsnews.com/news/poisonous-yellow-bellied-sea-snake-shows-up-in-california-after-30-years/
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar