600 Km Açıkta Yaşanan Korku Dolu Anlar...

22.10.2015 09:45

Batan Gemisinden Tek Kurtardığı Şey Kedisi Oldu

Alaska’nın güneyinde, gemisi fırtınaya yakalanan ve metrelerce yükseklikteki dalgalarla mücadele etmek zorunda kalan bir Fransız denizci, Amerika sahil koruma görevlileri tarafından, Royal Dutch Shell sondaj gemisinin de desteğiyle kurtarıldı. Olay geçtiğimiz hafta meydana geldi.

Fırtınaya kapılan ve alabora olmaktan son anda kurtulan gemiden çıkan yalnızca Fransız denizci değildi. Denizci çok sevdiği kedisini de kendisiyle birlikte kurtarmayı unutmadı. Yolculuğa evcil kedisiyle çıkmış olan adam, gemisini terk ettiği sırada, hayvanı ceketinin içine sokarak, onun da güvenli olan diğer gemiye geçmesini sağladı.

Telegraph gazetesinin haberine göre geminin, fırtınada dümeniyle birlikte, yelken ve direklerini tutan halatlarını da kaybetmiş olduğu bildirildi. Çaresiz kalan denizci kıyıya 600 km uzaklıkta, işaret fişeğini ateşleyerek sulara gömülmekten kurtuldu.

Ulaşan haberlere göre kedinin ve denizcinin şu anki sağlık durumları iyi. Biz de bu koca yürekli denizciyi sorumluluk sahibi davranışından ötürü tüm kalbimizle kutluyor, kedisine olan bu bağlılığının diğer hayvan sahiplerine de örnek olmasını diliyoruz…

http://cdn.theguardian.tv/mainwebsite/2015/10/21/151021Ship_FromGAus-16x9.mp4
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3834 kişi izledi