Zor Günlerden Geçen Filipinliler Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

24.10.2015 07:43

Bölgede yaşayan halk evsiz kalan hayvanlara kapılarını açtı...

Geçtiğimiz hafta Filipinler’de meydana gelen tayfun, birçok insanın olduğu gibi hayvanların da bir hayli zor günler geçirmesine sebep oldu. Yaşanılan sel nedeniyle hayvanların hayatlarını kaybetmesine göz yummak istemeyen insanların bazıları, eşyalarını bile kurtarmadan hayvanların imdadına koştu.

Manila Times’da yayınlanan bir fotoğraf, zor zamanlarda tüm canlıların cins ayırt etmeksizin nasıl birbirlerine kenetlendiğini gözler önüne serdi. Fotoğrafta sele kapılan bir domuzu kurtarmak için yardımına koşan adamın, domuzla birlikte aynı can simidini kullanarak hayatta kalmaya çalıştığı görülüyor. Domuz her ne kadar o an için bunun farkında olamasa da, kendisi kurtarılmayı başarmış çok az hayvandan yalnızca bir tanesi…

Felakette birçok hayvanın sel sularına kapıldığı, hatta bir çiftlikte yaşayan 6,000 ördeğin 5,000 tanesinin aynı anda sulara kapılarak kaybolduğu söyleniyor.

Tayfunun ardından, kurtulan hayvanlar ve insanlar birbirlerine destek olmaya devam ediyor. Şuan için gidecek başka bir yerleri olmayan zor durumdaki hayvanlara evlerinin kapılarını açan bölge haklı, yiyeceklerini de onlarla paylaşarak hayatta kalmalarına destek olmaya çalışıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3650 kişi izledi