Korkusuz İtfaiyeci, Köpeği Alevlerden Kurtardı

24.10.2015 13:47

Dumandan bayılan köpek kısa süre içinde kendine geldi...

Bazı hikayeler vardır ki her gün yanımızdan geçen, sokakta karşılaştığımız sıradan insanların da birer kahraman olabileceğini bizlere kanıtlar. Bu hikayedeki Dewey isimli köpek de, ölümden kurtarılışını böyle bir kahraman itfaiyeciye borçlu…

Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde bir itfaiye istasyonuna gelen telefon, Norristown bölgesinde bulunan evde çıkan yangını haber veriyordu. Ev halkının dışarda olduğunu söyleyen ses, içeride yalnızca evin köpeği, 9 yaşında bir pitbull olan Dewey’in mahsur kaldığını ve acilen kurtarılması gerektiğini anlatarak yardım istedi.

İtfaiye çalışanları içi dumanla dolmuş eve vardıklarında, hiç vakit kaybetmeden köpeği bulabilmek için içeri daldı. Fakat itfaiyecilerden korkan köpek önce onlara havladı, daha sonra da alevlerin olduğu üst kata doğru kaçtı. Hiç tereddüt etmeden köpeğin peşinden üst kata koşan korkusuz itfaiyeci, köpeğin yanına vardığında onu yerde bilinçsiz yatar halde buldu. Daha alevleri söndürmeye bile vakit bulamadan Dewey’i kucaklayıp aşağı indirdi ve evden sağ salim çıkartmayı başardı. Bundan sonraki süreçte de hayvanın yanından ayrılmayan kahraman itfaiyeci, Dewey’e dikkatlice oksijen vererek onun hayata dönmesine yardımcı oldu.

Kabus gibi bir günün ve birkaç saatlik baygınlığın ardından, kendine gelen Dewey ise o kadar çabuk toparlandı ki başka bir tedaviye ihtiyaç dahi duymadan kendine gelerek etrafta tekrar koşturmaya başladı. Geri döndüklerinde, evlerinin neredeyse tamamının yanmış olduğunu gören ev sahipleri ise çok sevdikleri köpekleri Dewey’in hayatta oluşuyla teselli buldu.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3696 kişi izledi