Acı Çekmelerine Dayanamadı, 450 Tanesini Birden Kurtardı

25.10.2015 09:00

Dünya üzerinde bundan daha güzel bir sevgiye şahit olmuş başka bir yer olmayabilir…

Sırbistan’daki bu barınakta tam 450 sahipsiz sokak köpeği, güven ve huzur içinde birbirleriyle oyunlar oynayıp, sevilip, karınlarını doyuruyor; Tüm bunlar ise tek bir adamın sayesinde.

Sasa Pejčić isimli kişi yaşadığı yerde her gün etrafına baktığında, yüzlerce aç, sahipsiz, istismara ve işkenceye uğramış köpekler görüyordu. Ve bu zavallı hayvanlar her gün, ya yaşadıkları bu zor hayata dayanamayıp ölüyor ya da belediye ekipleri tarafından toplanıp öldürülüyordu. Sasa Pejčić bu konuda bir şeyler yapmak istiyordu ve elinden geldiği kadarıyla onları besleyip sevgi göstermeye çalışıyordu. Sahipsiz hayvanları kurtarma çabaları her gün artarak devam eden adam, bunca zamanın sonunda bir gün kendini yüzlerce köpeğe ev sahipliği eden bir barınak işletirken buldu.

Sasa Pejčić sahibi olduğu bu barınakta şuan yüzlerce köpeğe tedavi, yiyecek ve barınma sağlıyor. Hatta köpeklerin hepsiyle teker teker o kadar yakından ilgileniyor ki, sakat olanlara yürüteç bile temin ederek hareket edebilmeleri için elinden geleni yapıyor. Kendisi gibi hayvan sever olan birçok insan da barınağa ilaç, mama ve oyuncak bağışında bulunarak bu altın kalpli adama destek olmayı ihmal etmiyor. Biz de köpekler için adeta dünya üzerinde bir cennet yaratan bu adamı tebrik ediyor, köpekleriyle uzun ve mutlu bir hayat diliyoruz…

https://www.youtube.com/watch?v=uijmBBUmG7Y

Kaynak

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/10/man-hates-to-see-dogs-suffering-so-he-saves-450-of-them.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi egitilir mi? :)
kedi egitilir mi? :) 3460 kişi izledi