Çin'deki Hava Kirliliği Tüm Canlıları Etkilemeye Devam Ediyor

26.10.2015 08:06

İnsanlardan sonra hayvanlar da maske kullanmak zorunda...

Haberin başlığında paylaşmış olduğumuz fotoğraf, aslında herkes için rutin haline gelmiş, günlük bir olayı anlatıyor. Fotoğrafta köpeğiyle dolaşmayı seven bir adam ve tüylü dostu günlük yürüyüşlerini yapıyorlar. Fakat normal günlerden farklı olarak ikisi de maske takmak zorunda. İşte gezegenimizin gelmiş olduğu son hali gözler önüne seren de tam olarak bu ufak detay…

Görüntüler 2014 yılında, Çin’in başkenti Pekin’de kaydedildi. Fotoğrafın çekilmiş olduğu tarih ise Pekin’de hava kirliliği alarmının ‘turuncu’ seviyeye yükseltildiği güne denk geliyor. Adam ve köpeği maskelerini takmakta tamamen haklı, çünkü o günden bu yana bilim insanları, Pekin şehrinde nefes almanın günde 40 sigara içmekle eşit hale gelmiş olduğunu söylüyor.

Hava kirliliğinin bu denli yüksek olduğu tek ülke elbette ki Çin değil. Yapılan araştırmalar ve ölçümler sonucunda Amerika’daki hava kirliliğinin de Çin’dekine yakın bir seviyeye yükselmiş olduğu belirlendi. Durum her geçen gün kötüye giderken, kendi ülkemizde henüz böyle bir fotoğraf görmemiş olduğumuz için sevinmemize pek de gerek yok. Gezegeni bu şekilde kullanmaya devam edersek önümüzdeki seneler içinde maalesef tüm dünya şehirlerinin aynı sorunu yaşayacak olduğu ön görülüyor.

Kaynak:

https://www.thedodo.com/our-trashed-planet-1418092052.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3956 kişi izledi