Köpeklerin Seyahatleri Atılan Yeni Adımlarla Daha Da Kolaylaşıyor

28.10.2015 13:15

Chicago O’Hare Havalimanında köpeklere özel tuvalet kullanıma açıldı...

Köpeklerin seyahatlerini kolaylaştırmak adına atılan büyük bir adımla, Chicago O’Hare Havalimanında tüylü dostlarımızın kullanımı için özel olarak inşa edilmiş, dünyanın ilk köpek tuvaleti kullanıma açıldı. Bu güzel haber geçtiğimiz Salı günü, havalimanı yetkilileri tarafından “Yeni kullanılmaya başlanmış olan odamız, evcil ve rehber hayvanların daha konforlu seyahat edebilmesi amacıyla tasarlandı.” anonsuyla duyuruldu.

Köpek tuvaletlerinin içerisinde klozetler yerine yapay çimlerin olduğu bölümler bulunuyor. Bu yapay çimlerin yanlarına köpeklerin ‘yabancılık çekmemeleri adına’ küçük itfaiye vanaları yerleştirilmiş. Çimlerin ortasına konulan küçük fıskiyeler ise sifon görevi görüyor. Tuvaletlerin terminal içinde bulunması, hayvan sahiplerini onca yol yürüyüp, güvenliklerden geçerek dışarı çıkma, daha sonra aynı yolu geri yürüme gibi dertlerden de kurtarıyor.

Özel olarak tasarlanan bu tuvaletlerin, sahipleriyle birlikte yola çıkmak zorunda olan hayvanların seyahatlerini büyük ölçüde kolaylaştıracağı tahmin ediliyor. Bu adım köpeklerin yanında, rehber hayvan kullanan yolcular için de büyük önem taşıyor.
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3775 kişi izledi