2,6 Milyon Yıl Öncesine Ait Köpek Balığı Dişi Bulundu

29.10.2015 19:59

Gelmiş geçmiş en büyük köpek balığının dişleri 18 cm uzunluğunda...

Tarih boyunca yaşamış en büyük köpek balığı cinsi olan Megalodon’ın kalıntıları, nesillerinin tükenmesinden 2,6 milyon yıl sonra yeniden gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Gelmiş geçmiş en büyük köpek balığı olan Megalodon’a ait dişler, geçtiğimiz hafta Kuzey California sahillerinde bulundu. Fotoğrafı yayınlanan dişlerin bir tanesinin bile, bir insan elinden daha büyük olduğu görülüyor. Dişi bulan Danny Bland isimli kişi WITN-TV’ye yaptığı açıklamada kendisini piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmış kadar mutlu ve şanslı hissettiğini söylüyor.

Kuzey California sahillerinde sıradan köpek balıklarına ait dişler görmek oldukça olağan. Fakat bir Megalodon dişi şuan için binde bir rastlanılacak bir kalıntı. Son dönemde meydana gelen fırtınaların ve yürütülen sahil iyileştirme projelerinin antik fosillerin su yüzüne çıkmasındaki en büyük faktör olduğu düşünülüyor.

Megalodon’un boyutlarının şu anki bilinen en büyük köpek balığından 3 kat daha büyük olduğu ve dişlerinin büyüklüğü 18 cm olan bu cinsin, boyunun da 18 metre civarında olduğu söyleniyor.

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/10/surfer-finds-large-prehistoric-shark-tooth.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3718 kişi izledi