Onları Kader Birleştirdi

31.10.2015 09:37

Küçük kız çok sevdiği köpeğine işaret dilini öğretti...

Bazen etrafımızdakilerle iletişim kurmakta güçlük yaşadığımız günler olur. Bu küçük kız ve köpeği de birbirlerine rastlamadan önce zor günler geçiriyordu. Fakat yollarının şans eseri kesişmesiyle, ikisinin de hayatı mucizevi bir şekilde değişti…

Sahipsiz bir köpek olan Baxter, bir süredir hayatını barınaklarda yuva arayarak geçirmekteydi. 10 aylık olduğunda ise yaşadığı barınağın çok kalabalık olması sebebiyle Animal Humane New Mexico isimli bir başka barınağa transfer edildi. Önceden kaldığı yerin çok gürültülü ve kalabalık olması üzerine, görevliler başka bir yere taşınmasının Baxter için en doğrusu olacağına karar verdi.

Baxter çevresindeki diğer köpeklerle anlaşmakta ve iletişim kurmakta zorluk çekiyordu. Kendisini anlayan ve seven bir dost dünyada en çok ihtiyacı olan şeydi. Şans eseri o sırada Neeva isimli küçük bir kız da, Baxter’ın yaşadığı problemlerin aynılarını yaşıyor ve kendisine onu anlayacak bir dost arıyordu.

Neeva’nın ailesi sonunda, kızlarına arkadaşlık etmesi için bir köpek evlat edinmeye karar verdiler ve soluğu Animal Humane New Mexico hayvan barınağında aldılar. Neeva doğuştan sağır bir çocuktu ve tek ihtiyacı olan şey günlük yaşantısında ona uyum sağlayabilecek ve onu anlayabilecek bir arkadaşı olmasıydı. Ve nihayet kader, Baxter ve Neeva’yı birbirlerine destek olmaları için bir araya getirdi.

Baxter ve Neeva kıa süre içinde birbirlerinin en yakın dostu oldular. Neeva, köpeğine işaret dilini öğretmeyi de başardı. İşaret dilinde otur, yerinde kal, koş gibi komutları öğrenen Baxter’ın bu dilde kendine ait bir ismi bile var. Ailesi, sabırlı, sevecen ve sadık bir köpek olan Baxter’ın, Neeva’nın öz güvenini geri kazanmasındaki en büyük destekçisi olduğunu söylüyor. Bu güzel dostluk hayvanların insanlar için ne denli önemli ve zorlukları aşmada yardımcı olabileceklerini tüm dünyaya kanıtlıyor…

https://www.youtube.com/watch?v=9JCylKgEPHs

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/10/little-girl-teaches-dog-sign-language.html

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3766 kişi izledi