Shrek Hala Yaşam Savaşı Veriyor

01.11.2015 08:10

Bu kötü haldeki tüylerin altında çok korkmuş bir kedi yatıyor...

Sahipsiz bir İran kedisi olan ve tüyleri hayati tehlike arz edecek kadar uzayan Shrek, bulunduğu yerden kurtarılarak tedavi edilmeye başlandı.

Shrek, geçtiğimiz Cumartesi günü Megan Moss isimli bir kadın tarafından Yeni Zelanda, Auckland’deki evinin yakınında, neredeyse ölmek üzereyken bulundu. Nereden geldiği ve ne kadar süredir o halde olduğu bilinmeyen kedinin acil tedavi edilmesi gerektiği her halinden anlaşılıyordu. Kediyi kurtarmak için Gutter Kitties isimli bir yardım kuruluşunu arayan kadın, burada gönüllü çalışanların da desteğiyle Shrek’i bir veteriner kliniğine aldırmayı başardı. Tüyleri Brett Finlayson isimli hekim tarafından tıraş edilen hayvanın, neredeyse aylardır doğada tek başına yaşam savaşı vermiş olduğu, tüylerin altındaki hasta bedeninin ortaya çıkmasının ardından daha iyi anlaşıldı. Tek probleminin tüyleri de olmadığı görülen kedinin, sağlığına kavuşabilmesi için hala zamana ihtiyacı olduğu söylendi.

Shrek iyi durumda olmamasına rağmen, verdiği yaşam savaşında yenilmemek için hala çaba sarf ediyor. Gutter Kittins isimli kurtarma grubunun gönüllü çalışanlarından biri olan Danielle isimli hayvan sever ise “Shrek birkaç gün önce bulunmuş olsaydı belki de bu kadar kötü bir durumda olmayacaktı.” diye belirtiyor. Biz de Shrek’e geçmiş olsun diyerek, bir an önce sağlığına kavuşmasını tüm kalbimizle diliyoruz…

Kaynak:

https://www.thedodo.com/cat-rescued-matted-fur-1423582548.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3693 kişi izledi