Salma İsimli Köpek Kahraman Polis Memuru Tarafından Kurtarıldı

01.11.2015 13:37

Köpeği kurtarmak için kendi hayatını tehlikeye attı...

Beyaz bir tüy yumağı olan Salma ismindeki sevimli köpek, onu kurtarmak adına hayatını tehlikeye atan bu kahraman polis memuruna rastlamasaydı, muhtemelen otoyolda ölü bedenine rastlanmış milyonlarca köpekten bir tanesi olacaktı.

Sergeant Fernando Zurita isimli polis memuru o gün Şili, Arica’daki bir otoyolda arabasıyla gitmekte olduğu sırada, hemen ilerisinde bir kargaşanın yaşandığını fark etti ve arabasından inerek olayın yaşandığı yere doğru yürüdü. Yolda toplanmış arabalara yaklaştığında ise yerde yaralı halde yatmakta olan bir köpek ve olay yerinden kaçmaya çalışan bir taksi şoförünün olduğunu gördü. Köpeği bu hale getirenin kim olduğunu hemen anlayan polis memuru, taksicinin kaçmasına izin vermedi ve ona da arabasını kenara çekmesini söyledi. Bu sırada trafiği de açmaya çalışan Zurita, üzerine doğru gelen arabalara aldırış etmeden yaralı köpeğin önünde durmaya ve sürücülerin ona tekrar çarpmasını engellemeye de devam etti.

Taksi şoförüne çarptığı hayvanı derhal bir veteriner kliniğe götürmesini söyleyen polis memuru, kliniğe varana kadar da taksiyi takip etmeyi ihmal etmedi. İki bacağının da kırık olduğu öğrenilen Salma isimli köpeğin tedavisine vakit kaybedilmeden başlandı. Köpeğinin başına gelenleri sosyal medyadan öğrenen sahibi ise koşarak kliniğe geldi ve minik Salma kahraman polis sayesinde ailesine de yeniden kavuşmuş oldu.

Fernando Zurita isimli polis memuru ise kocaman kalbi ve kahramanca davranışından ötürü devlet yetkililerinden aldığı bir ödülle onurlandırıldı.

Kaynak:

https://www.thedodo.com/cop-guards-dog-hit-by-car-1430528912.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3834 kişi izledi