Merakları Neredeyse Ölümlerine Sebep Olacaktı

06.11.2015 15:00

Kirpi saldırısına uğrayan 3 Pitbull cinsi köpek ölümden döndü...

“Merak kediyi öldürür” derler. Fakat bu sefer ‘merak’, bir kedi yerine neredeyse 3 Pitbull cinsi köpeğin ölümüne neden oluyordu…

9 yaşında bir Pitbull olan Soljah isimli köpek, o gün iki arkadaşıyla birlikte gezintiye çıkmıştı. Yürüyüşleri sırasında bir kirpiye rastlayan üç arkadaş, gördükleri şeyin en olduğunu anlamak için biraz daha yakından bakmak istediler. İşte olanlar tam da bu sırada oldu…

Soljah’ın kendisine yaklaştığını fark edip, panikleyen kirpi, bir anda tüm dikenlerini kendisini koklamaya çalışan köpeğe doğru fırlattı. Buna kızan diğer iki Pitbull ise, arkadaşlarını korumaya çalışırken maalesef ki kirpinin ölümüne sebep oldu.

Kirpiyi öldürmüş olmalarına rağmen köpeklerin hiçbiri, olayı yara almadan atlatamadı. 19 aylık Mahalo isimli köpeğin vücudundan tam tamına 1,000 adet diken çıkarılırken, 9 aylık Nestah isimli arkadaşının yüzünün tamamı kirpinin dikenleriyle kaplıydı.

Yaralı halde bulunmalarının ardından hemen bir kliniğe alınan ve her biri birden fazla ameliyat geçirmek zorunda kalan köpeklerin, klinik masraflarının binlerce doları bulmuş olduğu söylendi. Hayati tehlikeyi atlatan köpeklerinin sağlık durumunun ise iyi olduğu ve yakın bir zamanda evlerine dönecek oldukları açıklandı.

Kaynak:

http://www.foxnews.com/world/2015/11/04/dogs-injured-after-being-spiked-by-porcupine/?intcmp=hplnws
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

kedi kopek huyları:)
kedi kopek huyları:) 3622 kişi izledi