Yavru Yarasaların Anne Özlemi

07.11.2015 19:19

Avustralyalı kuruluş tasarladıkları battaniyeyle yavruların özlemine çare olmayı umut ediyor...

Annesiz kalmış bebeklerin yaşadıkları korku ve stres, bazen hayata tutunmalarının önündeki en büyük engellerden biri olabiliyor. Anne sıcağına duydukları özlemin küçük yüreklerini ne denli acıttığını çok iyi anlayan bir organizasyon ise, onların bu derdine çare olacak çok yaratıcı bir yöntemle, annesiz yavruların kendilerini tekrardan güvende hissetmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Avustralya, Brisbane merkezli ‘Batzilla Bat’ isimli kuruluş, Battie Blue isimli üyeleri tarafından tasarlanan ve yavru yarasalara annelerinin kollarındaymış hissi yaşatan “cuddlebatz” adını vermiş oldukları bir battaniyeyle, yavruların yeni yaşamlarına daha kolay adapte olabilmelerini sağlıyor. Yaşadıkları yoğun korkuları ve stresi bu şekilde atmalarının ardından, annesiz yavruların, bakıcılarına daha kolay alışıp, onlara güvenmekte zorlanmadıkları belirtiliyor.

Yayınlanan videoda da görüldüğü üzere, battaniyelerine sımsıkı tutunmuş bebek yarasalar hallerinden gayet memnun. Elbette ki hiçbir şey anne sıcağının ve kokusunun yerini tutamaz, fakat yine de annelerinden mecburen ayrılmış olan bu bebeklerin, olabilecekleri en güvenli yerde olduklarını görmek, tüm hayvan severler için sevindirici bir haber olsa gerek…

https://www.facebook.com/video.php?v=724789100987757
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3855 kişi izledi