Dünyanın En Vefakar Pengueni Jingjing'le Tanışın!

11.11.2015 19:04

Üzerinden 5 sene geçmiş olmasına rağmen, kendisine yapılan iyiliği asla unutmuyor...

Herkes gibi biz de dünyadaki en sadık ve vefakar hayvanların köpekler olduklarını zannederdik. Fakat doğa karşımıza Jingjing isimli bu Macellan Penguenini çıkartarak bizleri bir kez daha şaşırtmayı başardı.

Asıl yaşadığı bölge Patagonya olan Jingjing’in, 2011 senesinden beri Brezilya’da sık sık ziyaret ettiği bir adresi daha bulunuyor. 4 sene önce João Pereira de Souza isimli emekli bir duvar ustası tarafından kurtarılan penguen, sene boyunca adamı yaşadığı evde ziyaret edip onunla birlikte vakit geçiriyor. Bir hayli de kıskanç olan sevimli penguen, diğer hayvanların insan dostuna yaklaşmasına da asla izin vermiyor.

Yaşlı adamın anlattığı hikayeye göre, João Pereira de Souza Jingjing’e sahilde yürüyüş yapmakta olduğu bir sırada rastlıyor. Onu tüm vücudu petrole bulanmış halde yaşam savaşı verirken bulan adam, hayvanın bu haline dayanamıyor ve pengueni yanına alarak eve götürüyor. Daha sonra onu temizleyip, kendine gelmesi için sardalyeyle besleyen João Pereira de Souza, penguen iyileştiğinde yapması gereken en doğru şeyi yaparak onu yaşam alanına geri götürüyor. Hikayenin en güzel kısmı ise tam olarak bundan sonra başlıyor.

Jingjing, kendisine yapılan bu iyiliği hiç unutmamış olacak ki, çok sevdiği dostunu belirli aralıklarla sürekli ziyarete geliyor. Bu ziyaretlerde yürüyüşler yapıp, hasret gideren iki dost ayrı yerlerde yaşamak zorunda olsalar da, ömür boyu birbirlerinden hiç kopmayacak gibi görünüyor…

https://www.youtube.com/watch?v=6McB0jhPWqs

Kaynak:

https://www.thedodo.com/old-man-and-penguin-1424261631.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3621 kişi izledi