Fanta İsimli Kuzu Sevgiyle Her Gün Biraz Daha İyileşiyor

12.11.2015 18:43

Barınağa getirildiğinde kendi başına ayakta dahi duramayan kuzu şimdi arkadaşlarıyla koşup oynayabiliyor...

Bazı hayvanların çok mu şanslı, yoksa çok mu şanssız olduklarına biz de karar vermiyoruz. Bu yüzden son sözü sizlere bırakmanın en doğrusu olduğunu düşünüyoruz…

Avustralya’daki bir otlakta, kendi başına ayakta duramayacak kadar halsiz bir şekilde bulunan kuzunun başına gelenler bizlere insanlığımızı tekrardan sorgulattı. Bir arabanın çarpmasıyla yolun kenarına fırlayan ve burada aracın sürücüsü tarafından ölüme terk edilen kuzu, bölgedeki çayırda çalışan bir çiftçi tarafından bulunuyor. Çiftçi kuzunun artık değersiz olduğunu düşünmüş olacak ki, can çekişen kuzuyu yoldan geçen bir yabancıya vererek ondan kurtuluyor. Acılar içinde olan ve hareket edemeyen hayvanın bu haline acıyan yabancı ise, hala dünyada az olsa iyilerin kalmış olduğunu kanıtlıyor ve kuzuyu tedavi edilmesi için bir kliniğe getirmeyi başarıyor.

Yaralı hayvan, hemen tedavi için Avustralya’da bulunan Edgar’s Mission isimli barınağa alınıyor. Burada kendisine Fanta ismi verilen kuzunun, hayata tutunma hikayesi tam olarak bunsan sonra başlıyor.

Youtube’da yayınlanan bir videoda Fanta’nın küçük bebek adımlarından başlayan ve arkadaşlarıyla birlikte çayırlarda koşup oynamaya kadar varan iyileşme süreci, tüm dünyadaki hayvan severler tarafından ilgiyle izleniyor. Yürümesine yardımcı olmak için bir ‘alışveriş torbası’ kullanan bakıcıları ise Fanta’yla ilgili olarak, biraz sevgi ve inançla, dünyada gerçekleşemeyecek hiçbir mucizenin olmadığını söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=oXotSF3kuls

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/11/random-act-of-kindness-changed-everything-for-little-lamb.html#more
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3761 kişi izledi