Bakıcısına 'Seni Seviyorum' Diyerek Herkesi Şaşırttı

15.11.2015 19:28

Yaşadığı üzüntü yüzünden tüm tüylerini kaybeden Javi hızla iyileşmeye devam ediyor...

Hayatın zorluklarına katlanmak ve kötü günleri hasarsız atlatmak her zaman, her canlı için kolay olmayabiliyor. Uzun bir süredir ihmal ve yalnızlıkla başa çıkmaya çalışan bu papağan da, hayatın maalesef ki artık ağır gelmeye başladığı canlılardan bir tanesi. Yaşadığı stres ve üzüntü yüzünden, sahip olduğu tüylerin neredeyse tamamını kaybeden (eski adıyla) Hobby isimli talihsiz papağan, şimdi sevgi ve ilgiyle yaşadığı kötü günleri unutmaya çalışıyor.

Kısa bir süre önce Kansas’ta hasta kuşların tedavi edildiği bir barınağa getirilen papağanın, barınağa ulaştırıldığında hastalığı yüzünden bir hayli kötü kokuyor olduğu ve yaşadığı endişe ve stres yüzünden vücudundaki ulaşabildiği bütün tüyleri tek tek kopardığı söyleniyor.

İyileşmesi ve geçmişi unutabilmesi için papağanın tüm hayatını kökten değiştirme kararı alan bakıcıları, ona Javi ismini vermenin doğru bir karar olacağını düşünmüş. Bir zamanlar kalpsiz bir insan tarafından satın alınan ve evde süs eşyası niyetine kullanılan Javi, şuan kaldığı barınakta gördüğü karşılıksız sevgiyle, insanlara yeniden güvenmeyi ve hayatı sevmeyi öğrenmeye çalışıyor.

Barınak çalışanları, Eylül ayından beri barınakta olan Javi’nin çok hızlı iyileşme gösterdiğini, hatta geçtiğimiz günlerde mucizevi bir şekilde bakıcısına (‘seni seviyorum’ anlamına gelen) ‘I love you’ diyerek herkesi şaşırtmış olduğunu söylüyor.

Bu kurduğu cümlenin ne anlama geldiğini biliyor mu bilmiyor mu emin değiliz, fakat iyileşme konusunda göstermiş olduğu ilerleme, Javi’nin artık sevgiyi minik kalbinde hissediyor olduğunun en büyük kanıtı…

https://www.facebook.com/tallgrassparrotsanctuary/videos/407876619412391/

Kaynak

http://www.telegraph.co.uk/news/good-to-share/11965991/Anxious-parrot-pecks-out-all-her-feathers-before-rescuers-save-her.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

Tembel kedi su içiyor
Tembel kedi su içiyor 3617 kişi izledi