Sirkten Kaçan Zebralar Polisi Peşlerine Düşürdü

17.11.2015 10:12

Belki de sorulması gereken asıl soru neden kaçmış olduklarıdır...

Sirkler her ne kadar dışardan renkli, eğlenceli ve sözüm ona ‘masum’ gözüküyor olsalar da, işin iç yüzü maalesef ki her zaman böyle değil. Geçtiğimiz günlerde Philadelphia’da gerçekleşen bir olay da, sirklerin gerçekte çalıştırdıkları hayvanlara nasıl davrandıkları hakkında bir fikir sahibi olmamızı sağlayabilir.

NBC Philadelphia’da yayınlanan bir habere göre, şehre gelen UniverSoul isimli sirkten kaçan iki zebra polislere ve sirk çalışanlarına zor anlar yaşattı. Olay geçtiğimiz Pazar günü öğlen 14.00 civarında gerçekleşti.

Phildelphia polis merkezi çalışanları, sirkin bulunduğu Mann Center gösteri merkezinden iki zebranın kaçmış olduğuna dair aldıkları anons üzerine harekete geçti. Şehir çevresinde arama yapan polisler saat 14.20 civarı ilk zebrayı yakaladılar. İkinci zebra ise ondan 20 dakika sonra, sirkin bulunduğu bölgeye 3 buçuk kilometre uzaklıktaki bir alanda bulundu.

Olay her ne kadar ilk duyulduğunda eğlenceli bir habermiş gibi gözükse de aslında oldukça trajik. Animal Activists of Philly adındaki grubun üyesi olan Marianne Bessey isimli hayvan hakları savunucusu, zebraların kaçışını yaşadıkları sirkten ve tutsak hayatından bir kurtulma çabası olarak yorumluyor.

Son olarak, kaçan iki zebranın da sağlık durumlarının iyi olduğu ve nasıl kaçtıklarına dair soruşturmanın halen yürütülmekte olduğu söyleniyor.

Kaynak:

http://www.nbcphiladelphia.com/news/local/Zebras-Escape-from-Circus-Run-Loose-in-Philadelphia-349993241.html
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

tanrı hata yapmaz!!!
tanrı hata yapmaz!!! 3854 kişi izledi