Zena Artık Arkadaşlarıyla Birlikte Koşabiliyor

20.11.2015 10:40

Doğduğunda bir hayli güçsüz olan minik sıpa, zor günleri atlatmış gibi görünüyor...

Bu gördüğünüz küçük sıpanın ismi Zena. 2009 senesinde İngiltere’de bulunan The Donkey Sanctuary isimli barınakta bir prematüre bebek olarak dünyaya geldi. Doğduğunda pek de sağlıklı olduğu söylenemeyen küçük sıpa, barınak görevlileri tarafından hareketsiz halde, öylece yatarken fark edildi.

Dünyaya geldiğinde o kadar güçsüz ve bakıma muhtaçtı ki, bakıcılarının her saat başı yaşayıp yaşamadığını kontrol etmeleri gerekiyordu. Annesi Flora’dan süt emebilmeyi ise, yalnızca görevliler tarafından ayağa kaldırılarak becerebiliyordu. Fakat iyi bir şekilde bakılan Zena, yapılan tedaviler sayesinde günden güne kuvvetlenmeye başladı. Zayıf ve güçsüz bacaklarının alçıya alınmasından bir hafta sonra daha da hızla iyileşmeye başlayan Zena, artık neredeyse kendi başına yaşayacak hale gelmişti.

Sağlığına kavuşan küçük Zena’nın artık ihtiyacı olan tek şey, birlikte vakit geçirip, oyunlar oynayabileceği bir arkadaştı. Şans eseri o sırada tıpkı kendisi gibi zor günler geçirmiş olan, Ashley isimli bir eşek Zena’nın yaşadığı barınağa getirildi ve iki sevimli hayvan o günden sonra birbirlerinin en yakın dostu oldular. Daha sonra aralarına Mr. Khan isimli başka bir eşeğin de katılmasıyla arkadaş gruplarını genişleten ikili, bugünlerde hayatlarından tamamıyla memnun.

Sağlık durumları gayet iyi olan eşeklerin, bundan sonraki hayatlarını birlikte geçirecek oldukları tahmin ediliyor. Küçük yaşına rağmen hayata tutunmayı başaran Zena ve bakıcıları ise, sevgi ve şefkatle her şeyin ne kadar çabuk ve kolay yoluna girebilecek olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösteriyor…

https://www.youtube.com/watch?v=2NhYxJ-byeM

Kaynak:

http://blogs.discovery.com/bites-animal-planet/2015/11/fragile-little-donkey-now-running-around-with-her-friends.html#more
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

komik aile:)
komik aile:) 3898 kişi izledi