Anneannelere Özel Oyuncak Kedi

21.11.2015 11:32

İleri yaştaki insanlar için özel olarak üretilen oyuncak kedilerin tanıtımı, geçtiğimiz günlerde yapıldı...

En az bizim kadar size de enteresan geleceğini düşündüğümüz, sevinsek mi üzülsek mi acaba diye uzun uzun kafa yorduğumuz bir haberle karşınızdayız.

Dünya çapında ünlü, oyun ve oyuncak üreticisi bir firma olan Hasbro, geçtiğimiz günlerde teknolojiyi bir adım öne taşıyacak, benzersiz ürünlerinden bir tanesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Companion Pets (dost evcil hayvanlar) adını vermiş oldukları oyuncak, evcil kedilerin bir kopyası niteliğinde. “Zamansız gülücükler, kahkahalar ve unutulmaz hatıralar” sloganıyla satışa sürülen oyuncağın, önümüzdeki yılbaşı dönemi için hediye amaçlı üretilmiş olduğu düşünülüyor.

Bu ürünün, asıl olarak bir kedinin bakımını üstlenemeyecek, fakat yine de evinde ufak, tüylü bir dostun özlemini çeken, ileri yaştaki insanlar için piyasaya çıkarılmış olduğu söyleniyor. Gerçek kedilerin neredeyse birebir kopyası olan oyuncak kediler, alerjisi olan kişiler için de uygun bir alternatif. Yalnızca üç renkte üretilmiş olan oyuncak kedilerin kırık beyaz, gümüş rengi ve turuncu renkleri mevcut. Firma, ürünlerinin tıpkı gerçek kediler gibi bakışı, sesi ve hisleri algılayabildiğini ve dokunulduğunda tepki verdiğini belirtiyor. Kedilerin, yine gerçek kediler gibi sevildiklerinde ‘mırlama’ özellikleri de bulunuyor.

Bu oyuncaklar bir Mestan’nın, bir Pamuk’un yerini tutar mı ya da soğuk günlerde gerçek kediler gibi bizleri ısıtır mı bilemeyiz, fakat teknolojinin zamanla birçok sevdiğimiz şeyin yerini almaya başlamış olduğu ne yazık ki üzücü bir gerçek…

https://www.youtube.com/watch?v=4orT5NDjn0c
 

CoolPetZ TV'de Öne Çıkanlar

siz nasıl kalkıyorsunuz?:)
siz nasıl kalkıyorsunuz?:) 3937 kişi izledi